۱۳۹۸/۰۷/۱۱

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی

لزوم استفاده از اطلاعات هوشمند برای هدایت سرمایه/باید از روش‌های سنتی فاصله بگیریم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: برای هدایت سرمایه باید روش های مطالعه را تغییر داده و از داده های الکترونیک استفاده کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در جلسه کمیته هوشمند سازی استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مقوله هوشمند سازی ضرورت روز کشور، جامعه ما و شرایط رقابتی دنیا است.
وی با اشاره به اینکه حوزه هوشمند سازی آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته است، افزود: اگر بخواهیم با روش های سخت کالا تولید کنیم و به فروش برسانیم و با مشتری ارتباط برقرار کنیم، قطعا موفق نخواهیم شد؛ در حالی که مجموعه های توانمندی در حوزه فناوری در کشور وجود دارد که باید از ظرفیت آنها استفاده کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: در حوزه کیفیت محصولات تولیدی، خدماتی، صادرات و تجارت باید از روش‌های سنتی فاصله بگیریم و از روش های جدید و تجارت الکترونیک استفاده کنیم.
رسولیان با بیان اینکه نیاز است مقوله هوشمند سازی در حوزه حمل و نقل پیاده سازی شود، تصریح کرد: در استان تعداد یک هزار و 100 پروژه به ارزش 128 هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در مرحله اجرا و موافقت اصولی است که بخش های تولیدی، خدماتی، گردشگری، صنعت و کشاورزی را شامل می شود.
وی ادامه داد: تعداد 195 هزار مورد بازرسی در بحث کنترل بازار و نظارت صورت گرفته است که اگر اقدامات به شکل هوشمند و الکترونیک بود، فرآیند بازرسی به شکلی مناسب‌تری انجام می گرفت.
در پایان این جلسه تفاهم نامه اجرایی 3 جانبه بین استانداری خراسان رضوی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و شرکت های معین حوزه هوشمند سازی استان با محوریت نظام صنفی رایانه ای منعقد شد.
همچنین تفاهم نامه اجرایی جداگانه بین شرکت شبکه بازار رضوی «آهو24» و استانداری خراسان رضوی به امضاء رسید.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۶۵۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی