۱۳۹۸/۰۶/۱۱

دبیر کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خبر داد؛

دستگیری ۳ هزار متهم و انهدام ۱۸ باند در حوزه قاچاق طی چهارماهه ابتدای سال ۹۸

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: تعداد متهمین دستگیر شده در چهار ماهه ابتدای سال ۹۸، ۳۰۳۳ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، رسول فرزاد فر در چهارمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار کرد: در چهارماهه اول سال 98 تعداد 82 جلسه با 34 مصوبه درکمیسیون استان، کمیته های تخصصی چهارگانه، کارگروه های کارشناسی و کمیسیون های شهرستانی حوزه استان برگزار شده است که از نظر تعداد جلسات نسبت به مدت مشابه سال قبل 19 درصد کاهش ولی از نظر تعداد مصوبات 1 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به آمار کشفیات دستگاه های کاشف استان در ۴ ماهه سال جاری افزود: ارزش ریالی کشفیات دستگاه های کاشف استان در این مدت برابر با 1087 میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 54 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: سهم دستگاه های کاشف از میزان کل کشفیات، به ترتیب پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز 78.3 درصد، سازمان صنعت معدن و تجارت استان 10 درصد، گمرگات استان 6.8 درصد و مرزبانی استان 4.4 درصد بوده است.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی بیان کرد: تعداد کل پرونده های قاچاق کالا و ارز در اداره کل تعزیزات حکومتی استان برابر 1332 پرونده، تعداد محکومیت یافته 970 و تعداد پرونده های تبرئه شده نیز 179 پرونده بوده است.
وی گفت: همچنین جریمه تعیین شده در این مدت برابر 82 میلیارد ریال بوده که از این مقدار 23 میلیارد ریال معادل 29 درصد آن وصول شده و از نظر مقدار وصولی نسبت به مدت مشابه سال قبل 64 درصد کاهش داشته است.
فرزاد فر با اشاره به تعداد کل پرونده های قاچاق کالا و ارز اداره کل گمرکات استان در سال جاری، بیان کرد: تعداد این پرونده ها 487 پرونده به ارزش کل 74 میلیارد ریال بوده که از نظر تعداد پرونده ها نسبت به مشابه سال قبل 155 درصد و از نظر ارزشی 137 درصد افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه در چهارماهه اول سال 98، تعداد 985 پرونده شامل 88 پرونده خروجی و 897 پرونده ورودی به ارزش کل 801 میلیارد ریال توسط پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شده است، عنوان کرد: این آماراز نظر تعداد کل پرونده ها 30 درصد و از نظر ارزشی 46 درصد افزایش داشته است.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی به کشفیات کالاهای ممنوعه نیز اشاره و تصریح کرد: در چهارماهه اول سال 98 تعداد 56688 بطری و قوطی انواع مشروبات الکلی به ارزش 36 میلیارد ریال کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد 5 درصد افزایش ولی از نظر ارزشی 38 درصد کاهش داشته است.
فرزاد فر بیان کرد: ارزش ریالی کل کالاهای ممنوعه مکشوفه در چهارماهه اول سال 98، 44 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: تعداد متهمین دستگیر شده در چهار ماهه اول سال 98، 3033 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد افزایش داشته است، همچنینی تعداد باند های متلاشی شده در چهارماهه اول سال 98، 18 باند بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد افزایش یافته است.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی با بیان اینکه مقدار کل فرآورده های نفتی مکشوفه در چهارماهه اول سال 98 برابر با 428 هزار لیتر بوده است، گفت: میزان کشفیات فرآورده های نفتی نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد کاهش داشته و همچنین این میزان برای نفت گاز با 39 درصد کاهش همراه بوده است.
وی به آمار کشفیات ارز در سال جاری هم اشاره و تصریح کرد: در چهارماهه ابتدای سال 98 مقدار یک میلیون دلار آمریکا، 137 میلیون دینار عراق، 397 هزار روپیه پاکستان، 229 هزار یورو و 900 میلیون ریال ایران کشف و ضبط شده است.
وی گفت: در این مدت 102 پرونده ارزی در سازمان تعزیزات حکومتی استان تشکیل شده که در مجموع در سال 98، تعداد 90 پرونده به محکومیت منجر شده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی