۱۳۹۸/۰۶/۰۷

رئیس دیوان محاسبات کشور:

اقدامات آقای رزم حسینی در قلعه گنج کرمان تجربه فوق العاده ارزشمندی بود

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: اقداماتی که آقای رزم حسینی در قلعه گنج کرمان انجام دادند تجربه فوق العاده ارزشمندی بود که امیدواریم در خراسان رضوی هم تکرار شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استاندار خراسان رضوی، عادل آذر در جلسه شورای اداری استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در دیوان محاسبات به عنوان پاسداری از بیت المال بر این باوریم که بیت المال علاوه بر منابع مادی، منابع انسانی را در بر می گیرد.
عادل آذر با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی در خط مقدم توسعه قرار دارند، تصریح کرد: یکی از وظایف کلیدی دیوان محاسبات این است که از ظرفیت مدیران دستگاه های اجرایی  و هر دستگاهی که از بودجه استفاده می کند، پاسداری کند.
وی ادامه داد: در مورد نحوه چگونگی پاسداری از مدیران دستگاه های اجرایی سیاست راهبردی نظارت مستمر مالی با رویکرد پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه مد نظر دیوان محاسبات قرار دارد و در همین راستا گام برداشته می شود.
رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه در حوزه پیشگیری مدیران باید آموزش ببینند، افزود: بر اساس آسیب شناسی انجام گرفته، 96 درصد پرونده های مدیران دستگاه های اجرایی از سر دلسوزی در تصمیم گیری و ابهام در برداشت قوانین بوده است.
آذر با بیان اینکه بعد نظارتی دیوان محاسبات کشور باید در خدمت توسعه منطقه ای و ملی باشد، تاکید کرد: محور کار دیوان محاسبات از حسابرسی میزان رعایت قوانین به سمت حسابرسی عملکرد کاری مدیران دستگاه ها رفته است.
وی در ارتباط با موضوع عدالت استان ها از اعتبارات ملی ابراز کرد: کمیته مشترکی بین دیوان محاسبات و سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین کمیته ای در دیوان محاسبات تحت عنوان اصلاح ساختار بودجه وجود دارد که در آن به بحث عدالت پرداخته می شود.
رئیس دیوان محاسبات کشور در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: اقداماتی که آقای رزم حسینی در قلعه گنج کرمان انجام دادند تجربه فوق العاده ارزشمندی بود که امیدواریم در خراسان رضوی هم تکرار شود؛ بنده به همراه جمعی از همکارانم به این منطقه سفر کردیم و از نزدیک شاهد نتایج طرح مثلث توسعه اقتصادی بودیم.
آذر اضافه کرد: سال 97 استان کرمان در ارزیابی اقتصاد مقاومتی به واسطه اقدامات جناب آقای رزم حسینی رتبه نخست کشوری را به دست آورد و امیدواریم این تجربه در خراسان رضوی هم تکرار شود؛ به هرحال هر جا می گوئیم اقتصاد مقاومتی می گویند، بروید قلعه گنج را ببینید؛ چرا نباید بگوییم خراسان رضوی را ببینید؟
دادستان دیوان محاسبات کشور هم در ادامه این جلسه گفت: در بحث هدفمندی یارانه ها به دنبال عدالت اقتصادی بودیم اما در ادامه این طرح چون در مسیر اجرا اشتباهاتی وجود داشت، به یک معضل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تبدیل شد.
فیاض شجاعی ادامه داد: به دلیل این که طرح مذکور از حالت اقتصادی خارج و تبدیل به یک معضل اجتماعی و سیاسی تبدیل شده است، هیچ کس جرات رفتن به سمت اصلاح آن را ندارد برای همین است که می گویند رمز ماندگاری یک فرد در حکومت اسلامی خدمات موثر مبتنی بر تشخیص  درست است.
وی در ادامه در مورد رویکرد دیوان محاسبات گفت: نگاه ما این است که بیت المال فقط منحصر به وجوه نقد و امکانات فیزیکی نیست چرا که بخش مهم بیت المال نیروی انسانی و مغز متفکر او به عنوان طلای سفید است که نادیده گرفته می شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۹۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی