۱۳۹۸/۰۵/۱۷

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی:

حمایت مسئولان ملی از مدیران استانی باید مضاعف شود

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: از آقای جهانگیری و دیگر وزرای دولت انتظار داریم که از مسئولان استانی حمایت داشته و حمایت های گذشته را هم مضاعف کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، غلامعلی صادقی در نشست مشترک شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور معاون اول رئیس جمهور در تالار شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: حضور بنده در این نشست با هدف اعلام همبستگی و همکاری با مدیریت استان در راستای اجرای الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی است.
وی افزود: از معاون اول رئیس جمهور به خاطر انتنصاب آقای رزم‌حسینی به عنوان فردی رزمنده، متدین پرتحرک و دلسوز به عنوان استاندار خراسان رضوی تشکر می‌کنم و امیدوارم که حرکت خوب آغاز شده در استان برکات فراوانی داشته باشد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با بیان اینکه مقام معظم رهبری و روسای قوا همواره بر کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید دارند، تصریح کرد: عامل اصلی کاهش ورودی پرونده در دستگاه قضا اشتغال، تولید، درآمد و سرمایه است و اگر هر شهر، استان یا کشوری در این زمینه بتواند بدرخشد، آسیب های اجتماعی آن کاهش خواهد یافت.
وی گفت: آقای رزم حسینی با تجربه رزمندگی در دوران دفاع مقدس و فعالیت در استانداری کرمان، مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را به عنوان سوغاتی برای استان آورده است و به دلیل قابل قبول بودن این الگو، همه ارکان حاکمیت پای اسناد آن را امضا کرده اند.
صادقی با بیان اینکه خراسان رضوی دارای منابع انسانی و مالی سرشار و دارای ظرفیت های منحصر به فرد برای توسعه و پیشرفت است، خاطرنشان کرد: از آقای جهانگیری و دیگر وزرای دولت انتظار داریم که از مسئولان استانی حمایت داشته و حمایت های گذشته را هم مضاعف کنند.
وی گفت: پس از ارائه گزارشی درباره مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به رئیس قوه قضائیه، آیت الله رئیسی فرمودند که دستگاه قضایی در مسیر کار، اشتغال و تولید تا آنجا که ممکن است، از مسئولان اجرایی حمایت خواهد کرد و ما هم مطابق این دستور حمایت خواهیم کرد.
مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی هم در ادامه این جلسه گفت: آستان قدس رضوی با پذیرش مسئولیت توسعه منطقه ای شهرستان های سرخس و چناران، در اجرای الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان مشارکت کرده است.
رضا فاطمی امین افزود: شهرستان های سرخس و چناران بیشترین نرخ بیکاری در استان را دارند و برای رفع این مشکل به سمت طراحی صندوق های تخصصی و ارائه وام های اشتغال زایی و کارآفرینی به مردم رفته ایم.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) هم در ادامه این جلسه گفت: بسیج مردمی و تثبیت اشتغال موجود و ایجاد فرصت های جدید شغلی از جمله رویکردهای قرارگاه پیشرفت و آبادانی به عنوان یکی از معین های اقتصاد مقاومتی استان است.
سردار یعقوب‌علی نظری افزود: مسئولیت توسعه اقتصادی فرهنگی 16 دهستان که از این تعداد5 دهستان در محدوده جغرافیایی شهرستان صالح آباد قرار دارد، به قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه واگذار شده است.
وی با بیان اینکه در مسیر تحقق اهداف مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به دنبال جلب مشارکت مردم هستیم، تصریح کرد: برای جلب اعتماد مردم طرح های اعتمادزا تدوین و اجرایی شده است اما با این حال باید نظام فکری مردم را هم با فعالیت های اجرایی در حوزه اشتغال زایی و تولید همراه کنیم.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه 2300 نفر تحت پوشش طرح تثبیت اشتغال قرار دارند، خاطرنشان کرد: تا به امروز مطالعات اشتغال 94 روستا انجام گرفته و با تشکیل 255 شبکه تخصصی اشتغال، زمینه برگزاری دوره های آموزشی مردم فراهم شده است.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۸۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی