۱۳۹۸/۰۵/۱۵

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خبر داد؛

اصلاح فرآیندهای صدور مجوز فعالیت در ۳ حوزه کسب و کار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با تصویب کارگروه تخصصی، فرآیندهای صدور مجوز فعالیت در ۳ حوزه تاسیس گلخانه، واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و واحد پرورش دام اصلاح شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان با اشاره به تاکیدات استاندار درباره ضرورت اصلاح فرآیندهای صدور مجوزهای کسب و کار اظهار کرد: یکی از مهمترین سیاست هایی آقای رزم حسینی در حوزه اقتصادی، اصلاح فرآیندها، رفع موانع کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار است.
وی افزود: اکنون خراسان رضوی از نظر فضای کسب و کار در رتبه شانزدهم کشوری قرار دارد درحالی که با توجه به وجود ظرفیت های بسیار خوب اقتصادی، به هیچ عنوان این رتبه مناسب و در شأن این استان نیست.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که با اصلاح فرآیندهای موجود در زمینه صدور مجوزها، شاخص های مربوط به فضای کسب و کار استان بهبود یافته و زمینه توسعه اقتصادی فراهم شود.
وی با اشاره به برگزاری جلسات تخصصی به منظور اصلاح فرآیندهای صدور مجوزهای کسب و کار گفت: تاکنون 30 فرآیند حوزه کسب و کار شناسایی و جزئیات آن از نگاه بخش خصوصی مورد ارزیابی قرار گرفته است تا برخی از مراحل صدور مجوز با نظر کارشناسی کارگروه اصلاح فرآیندها حذف شود.
رسولیان بیان کرد: در اولین جلسه کارگروه اصلاح فرآیندها، پیشنهادهای مربوط به کاهش مراحل صدور مجوزهای راه اندازی گلخانه مورد بررسی قرار گرفت و با همراهی نهادهای زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی، بسیاری از فرآیندها در این حوزه اصلاح شد.
وی ادامه داد: در دومین جلسه این کارگروه هم فرآیندهای صدور مجوزهای تاسیس واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و راه اندازی واحد پرورش دام بررسی و مقرر شد در راستای کاهش فرآیندها، مرحله صدور موافقت‌نامه اصولی اولیه حذف شود و بازدیدهای تخصصی نیز کاهش یافته و در یک مرحله انجام گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه مصوبات کارگروه اصلاح فرآیندها به منزله مصوبات کارگروه اقتصادی و سرمایه گذاری تلقی خواهد شد، اظهار کرد: فرآیندهای اصلاحی که به تصویب کارگروه ذی ربط رسیده است، از امروز قابلیت اجرا دارد اما با این حال در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان هم مطرح و مصوبه این شورا را نیز دریافت خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: به منظور بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی در زمینه اجرای فرآیندهای اصلاحی، یک نفر به نمایندگی از بخش خصوصی مراحل دریافت مجوزهای کسب و کار را انجام داده و گزارشی از ارزیابی خود به کارگروه مربوطه ارائه خواهد کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۵۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی