۱۳۹۸/۰۵/۱۴

نشست هماهنگی وزارت امور خارجه در خصوص زائرین غیر ایرانی

نشست هماهنگی نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالشرق در خصوص زائرین غیر ایرانی با حضور معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان‌ رضوی برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد صادق براتی در این نشست با اشاره به اهمیت برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم پیاده روی اربعین حسینی اظهار داشت:بر اساس منویات مقام معظم رهبری و سیاست های کلی نظام،تسهیل حضور و شرکت زائران در مراسم پیاده روی اربعین حسینی از اولویت های تشکیل ستاد اربعین است. وی افزود:باید تلاش کنیم با فراهم نمودن مقدمات و امکانات، ورود زائران خارجی در این مراسم به آسانی صورت گیرد.
وی گفت: با توجه به حضور زائرین غیر ایرانی از مرزهای کشورمان و نیز جلوگیری از تجمع در مرزهای ورودی، ضروری است تمهیدات لازم  بهتر و بیشتر از سالهای گذشته توسط کمیته ها تامین و پیش بینی گردد.
وی افزود:با توجه به تاکید ستاد اربعین حسینی مبنی بر حضور زائران خارجی در قالب کاروان، هماهنگی کنسولگری ها بر اساس دستورالعمل ابلاغی هر چه سریعتر در دستور کار قرار گیرد.
وی تاکید کرد:کاروان هایی که در کشورهای مبدا اقدام به نام نویسی از زائران نموده اند با برنامه ریزی مناسب در مرزهای کشورمان ساماندهی و نسبت به اعزام آنها به مقصد مورد نظر هماهنگی های لازم صورت گیرد.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی ابراز داشت:شناسایی مسئولین کاروانها،توجیه مسئولین کاروانها توسط کنسولگری ها و صدور ویزا از جمله مهمترین وظایف و اقدامات وزارت امور خارجه است.
وی عنوان داشت:بر اساس برنامه زمان بندی که توسط کنسولگری ها انجام میشود ورود زائرین خارجی همزمان با برگزاری دوره های آموزشی برای مسئولین کاروانها جهت تسهیل ورود و اعزام زائرین خارجی باشد.
وی در پایان تاکید کرد:سعی کنیم نقاط ضعف سال گذشته را احصاء و موانع ورود زائرین خارجی را در فرصت باقیمانده مرتفع نماییم.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۶۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی