۱۳۹۸/۰۵/۱۰

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

فرآیندهای طولانی جذب سرمایه‌گذاری را دشوار می‌کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: فرآیندهایی طولانی جذب سرمایه گذاری را دشوار می‌کند و این روند خلاف سیاست توسعه اقتصادی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در نشست بررسی مشکلات و موانع سرمایه گذاران شهرستان تربت حیدریه اظهار کرد: معین های اقتصادی، توسعه متوازن منطقه ای را دنبال می‌کنند و باید در راستای جذب و هدایت سرمایه گذاری در بخش های مولد موثر هم گام بردارند.
وی افزود: دستگاه های دولتی تمایل به همکاری با معین های اقتصادی دارند اما گاهی فرآیند پیگیری امور پیچیده می شود؛ با این حال باید تلاش کرد که با اصلاح فرآیندها، سرمایه گذاری تسهیل و برای دست‌یابی به توسعه، بروکراسی های فرسوده اداری شکسته شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: در چارچوب مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، معین های اقتصاد مقاومتی مسئولیت توسعه روستاها و مناطق کم برخوردار را در راستای توانمندسازی مردم بر عهده گرفته اند.
وی با بیان اینکه استانداری به دنبال ایجاد هم افزایی بین تمام بخش های حاکمیتی است، ادامه داد: در سفر استاندار به شهرستان تربت حیدریه با شماری از سرمایه گذارانی که پیش‌تر اعلام آمادگی کرده بودند، تفاهم نامه هایی به امضا رسید تا پروژه هایی را عملیاتی کنند.
رسولیان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه 36 پروژه سرمایه گذاری در شهرستان تربت حیدریه تصریح کرد: مشکلات شماری از این پروژه ها را می توان در داخل استان و با هم افزایی دستگاه ها حل و فصل کرد اما تعدادی از آن ها باید به شهرستان عودت داده شده و مجوزهای لازم اخذ شود.
وی اظهار کرد: رویکرد و نگاه استانداری خراسان رضوی این است که با تسهیل فرآیندها، شرایط را برای فعالیت سرمایه گذاران و کارآفرینان در مسیر اشتغال زایی و رونق تولید فراهم کند و در این مسیر تمامی دستگاه ها موظف به تسهیل ساز و کار برای سرمایه گذاری هستند.
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه این جلسه گفت: طرح مثلث توسعه اقتصادی کار درستی است و طی یک سال آینده شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.
سعید باستانی افزود: راهکار اداره پروژه های شهرستانی جمع کردن سرمایه های خرد مردمی است، از این رو باید به دنبال بازار سرمایه و منابع مالی غیربانکی بود، چرا که ظرفیت بانک ها مشخص و محدود است.
در این جلسه موانع و مشکلات سرمایه گذاری 36 پروژه در سطح شهرستان تربت حیدریه از سوی فعالان بخش خصوصی و معین های اقتصادی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۵۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی