۱۳۹۸/۰۴/۲۰

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور؛

مسیر توسعه کشور از روستاها می گذرد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور تنها داروی شفابخش توسعه کشور را توسعه روستاها دانست و گفت: مسیر توسعه کشور از روستاها می گذرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمانی شهرداری ها ودهیاری های کشور در مراسم نکوداشت روز دهیار که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار،نماینده مجلس شورای اسلامی و جمعی از دهیاران منتخب استان در استانداری برگزار شد نقش روستاها در توسعه کشور را بی نظیر دانست و اذعان کرد: توسعه کشور از روستاها می گذرد و اگر به روستاها توجه نشود یقینا موفق نخواهیم بود.
مهدی جمال نژاد گفت: اگر ما بتوانیم حس تعلق روستائیان را نسبت به روستای خودشان بالا ببریم این احساس تعلق باعث همدلی و وفاق اجتماعی و در نهایت موجب بالا رفتن امنیت ملی کشور خواهد شد.
وی در همین راستا افزود: باید جایگاه روستاها در نظام برنامه ریزی، سیاست گذاری، توزیع اعتبارات، اشتغال و کارآفرینی به طور ویژه دیده شود اما متاسفانه در بسیاری از روستاها راه را اشتباه رفتیم و در نتیجه آن برخی از روستاهای ما خالی از سکنه شده اند
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به شعار سال یعنی رونق تولید اشاره کرده و گفت: تولید کننده تر از روستاها کجا باید پیدا کنیم؟ اگر به روستاها توجه نشود معضلات و مشکلات آنها متوجه شهرها خواهد بود.
جمالی نژاد ضمن بیان این که 37 هزار دهیاری در کشور وجود دارد، تاکید کرد: تنها داروی شفابخش توسعه کشور توسعه روستاها است بنابراین از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهیم به ما در این راستا کمک کنند.
در ادامه جلسه نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در سخنان کوتاهی گفت: بخش عمده ای از معضلات کشور ماحصل رشد سریع شهر نشینی است، افزود: دهیاران دغدغه ای به نام عدم ثبات شغلی دارند و باید برای این موضوع باید فکر جدی بشود.
امیرحسین قاضی زاده هاشمی در همین رابطه افزود: دهیاران صاحب صلاحیت باید احراز بشوند تا بتوان در قالب یک سازو کاری از آنها بعدا در سمت شهردار استفاده کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی اذعان کرد: دهیاری بهتر از بقیه دهیاران است که همه جانبه گر باشد و فقط به فکر توسعه یک بعد از روستا نباشد.
وحید قربانی افزود: در شرایطی که در مضیقه های زیادی هستیم مبالغ زیادی در حساب دهیاری ها داریم که این منابع چطورهزینه بشود؟ درایت دهیارها رامی طلبد.
وی ضمن بیان حمایت از ایجاد اشتغال در روستا ها اظهار کرد:امسال به صورت ویژه وزیر کشور دستور دادند در بودجه دهیاری ها نگاه ویژه ای به سمت اشتغال صورت بگیرد و نگاه کارآفرینی در هزینه های ریالی مورد توجه باشد.
قربانی اضافه کرد: تصور ما این است که جامعه زنان در روستا جامعه ای بسیار موثر در توسعه روستا است لذا باید در به کار گرفتن دهیار زن توجه ویژه ای شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۷۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی