۱۳۹۸/۰۳/۱۰

معاون استاندار خراسان رضوی:

موانع تفویض اختیارات بیشتر به فرمانداران برطرف می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی از تفویض اختیارات بیشتر به فرمانداران استان خبر داد و گفت: یکی از شعارهای اصلی استاندار تفویض اختیار است لذا فرمانداران موانعی که برای تفویض اختیار دارند را جمع بندی کنند تا در استان برای رفع آنها اقدام شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی حسن جعفری در جلسه شورای اداری شهرستان بردسکن که به منظور معارفه فرماندار جدید این شهرستان تشکیل شده بود افزود: حضور مدیران کل در شهرستانها جزء مصوبات شورای اداری استان خراسان رضوی است و مقرر شده لیست مدیران کلی که به شهرستانهای استان سرکشی نمی کنند به شکل علنی اعلام و با آنان برخورد شود.
وی ادامه داد: با تاکید براینکه مدیران کل باید به شهرستان ها بروند و پاسخگوی مردم باشند و اگر به هر بهانه ای این کار را انجام ندهند قابل پذیرش نیست و در ارزیابی عملکرد مدیران کل، یکی از آیتم ها سفر به شهرستانهاست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: دغدغه اول مسئولان باید مردم باشد و خدمات رسانی بهتربه آنها با توجه به تهدیدات موجود ضروری است.
جعفری افزود: دشمنان علیه نظام جبهه واحدی ایجاد کردهاند و همه کشورهایی که تاکنون به صورت مخفیانه مواضعی داشته‌اند امروزه به شکل علنی در کنار آمریکا علیه نظام ما تلاش میکنند.
وی اضافه کرد: دشمنان از همه توان خود برای وارد کردن ضرباتی به نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده میکنند که می‌طلبد ما هم در داخل وضعیت و شرایطمان را براساس نوع تهدیدات تنظیم کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اظهار تاسف از اینکه گاه دیده میشود در داخل کشور آن گونه که باید انسجام و آمادگی وجود ندارد گفت: متناسب با وضعیت موجود باید آرایش جنگی گرفت.
جعفری به فرا رسیدن روز قدس اشاره کرد و افزود: چه نشست بحرین برگزار بشود چه نشود از هم اکنون این معامله قرن شکست خورده و بدون شک حضور همه جانبه مردم و مسئولان در روز قدس پاسخ محکمی به دشمنان خواهد داد.
نماینده مردم بردسکن، کاشمر و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی بر افزایش منزلت فرمانداران تاکید کرد گفت: برخی مواقع دیده می‌شود فرماندار درخواستی دارد ولی مدیر کل جواب سربالا می‌دهد و باید نماینده یا مسئول استانی واسطه شود که در شهرستان حضور یابد.
بهروز بنیادی افزود: تصمیم گیرنده نهایی در شهرستانها باید فرمانداران باشند در حالی که گاهی مواقع مدیر شهرستانی هم در برابر فرماندار مقاومت میکند.
وی اضافه کرد: بسیاری از مشکلات شهرستان‌ها به دلیل عدم تفویض اختیار است که مردم دچار نارضایتی میشوند.
نماینده مردم بردسکن، کاشمر و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه امروز کشور به آن نیاز جدی دارد مبارزه با فساد است، از سویی دشمن با استفاده از فضاهای مختلف تلاش میکند اعتماد مردم به مسئولان را کمرنگ کند.
بنیادی پیشنهاد داد: استاندار خط نظارت مردمی را به عنوان الگو ایجاد کند تا اگر مردم از مسئولی گله مند بودند بتوانند از طریقی اعلام کند.
در این جلسه ابراهیم قاسم پور  سرپرست فرمانداری بردسکن تودیع و مجتبی شاکری به سمت فرماندار این شهرستان معرفی شد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۹۰۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی