۱۳۹۸/۰۱/۳۱

استاندار خراسان رضوی:

زمینه همکاری شرکت های توسعه گرا در بازآفرینی شهری فراهم است

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه زمینه همکاری شرکت های توسعه گرا در بازآفرینی شهری فراهم است، گفت: در صورت آمادگی مجموعه های اقتصادی، امکان واگذاری مسئولیت اجرای الگوی بازآفرینی در برخی از مناطق حاشیه شهر مشهد وجود دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در دیدار مدیران عامل و روسای هیئت مدیره شرکت های سپاد، الهیه و نوید خراسان اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف سرمایه گذاری شرکت سپاد در منطقه اسماعیل آباد مشهد، ایجاد رونق گردشگری و ساماندهی بافت حاشیه ای در این محدوده بود اما این مهم تحقق نیافته است.
وی افزود: در صورت آمادگی شرکت سپاد، مسئولیت بازآفرینی بافت ناکارآمد اسماعیل آباد مشهد به این مجموعه واگذار خواهد شد تا زمینه اجرای مدل مصوب ستاد بازآفرینی کشور برای ساماندهی حاشیه شهر در این منطقه فراهم شود.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به آغاز غربالگری جمعیت هدف ساماندهی حاشیه شهر مشهد اظهار کرد: بر اساس مدل مصوب بازآفرینی سکونتگاه های غیررسمی که اخیرا نهایی شد، با احداث 10 هزار واحد مسکونی در اراضی حاشیه شهر، به هر یک از ساکنان این مناطق، ما به ازای تملک واحد مسکونی شان، یک واحد جدید تحویل خواهد شد.
وی ادامه داد: برای احداث 10 هزار واحد مسکونی پیش بینی شده در الگوی بازآفرینی شهری، از ظرفیت اراضی موجود در حاشیه شهر استفاده خواهد شد و به هیچ عنوان اجازه تغییر کاربری و الحاق اراضی جدید به سکونتگاه های غیررسمی را نخواهیم داد.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: مشکلات کنونی حاشیه شهر مشهد در طول سالیان متمادی ایجاد شده است و نباید انتظار داشت که تلاش ها برای ساماندهی این مناطق در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسد؛ با این حال دستگاه های اجرایی تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات به کار خواهند گرفت.
مدیرعامل شرکت سپاد هم در این دیدار دستاوردها، توانمندی ها و ظرفیت های سرمایه گذاری شرکت های سپاد، الهیه و نوید خراسان را تشریح کرد و از آمادگی این مجموعه ها برای مشارکت در اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی خبر داد.
سعید حسین پور افزود: این آمادگی وجود دارد که بر اساس الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، شرکت سپاد خراسان به عنوان معین بازآفرینی مشهد انتخاب و مسئولیت بهسازی منطقه اسماعیل آباد در قالب تلفیق طرح های توسعه ای سپاد و نوید به این مجموعه واگذار شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۷۰۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی