۱۳۹۷/۱۲/۲۱

نماینده حوزه انتخابیه جغتای در مجلس شورای اسلامی:

مردم برای اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی همراهی خواهند کرد

نماینده حوزه انتخابیه سبزوار، داورزن و جغتای گفت: مردم برای اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی با استاندار خراسان رضوی و دیگر بخش های حاکمیتی همراهی خواهند کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسین مقصودی در یکصد و یازدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور استاندار و دیگر مدیران محلی برگزار شد، اظهار کرد: جغتای شهرستانی تاریخی است و قدمت بزرگی دارد که از پتانسیل ها و ظرفیت های آن تا به امروز به نحو مطلوبی استفاده نشده است.
وی افزود: اگر بخواهیم از پتانسیل های جغتای استفاده کنیم، اولین گلوگاه از بن بست خارج شدن این شهرستان است. مردم به این نتیجه رسیده اند که پول دادن و پول گرفتن دردی را دوا نمی کند و مطابق مدل توسعه اقتصادی فرهنگی، می خواهند که به آن ها ماهی گیری آموزش داده شود.
نماینده حوزه انتخابیه سبزوار، داورزن و جغتای در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی که اشتغال 80 درصد مردم منطقه در حوزه دامپروری و کشاورزی است، نمی توان در بحث صنعت سرمایه گذاری آن چنانی انجام داد و زمینه اشتغال مردم را متحول کرد.
وی از صنایع دستی و تولید محصولات کشاورزی به عنوان مهمترین ظرفیت های اقتصادی شهرستان جغتای یاد کرد و گفت: اگر به سمت کارگاه های کوچک و پایین دستی در بخش لبنیات حرکت کنیم، اشتغال زایی خوبی را در منطقه شاهد خواهیم بود چراکه امروز خرده مالکی مردم را اذیت می کند.
مقصودی با اشاره به فاصله 93 کیلومتری سبزوار تا جغتای ادامه داد: هنوز برخی از ادارات که ارباب رجوع بسیاری دارند، مانند تامین اجتماعی یا راه و شهرسازی در شهرستان جغتای شعبه ندارند و مردم برای پیگیری مسائل خود به سبزوار سفر می کنند.
وی اظهار کرد: درخواست داریم که با دستور و پیگیری استاندار، نمایندگی ادارات در شهرستان جغتای راه اندازی شود و شورای شهر و شهرداری هم در این راستا همراهی خواهند کرد.
نماینده مردم جغتای در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم به لحاظ وضعیت درآمدی از متوسط استانی بالاتر هستند اما از نظر خدماتی و رفاهی با محرومیت هایی دست و پنجه نرم می کنند به طوریکه سال هاست وعده ساخت یک استخر بی نتیجه مانده است.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۸۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی