۱۳۹۷/۱۲/۲۱

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور:

در جنگ اقتصادی نیازمند افرادی مانند رزم حسینی هستیم/باید مردم را توانمند کنیم

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور گفت: در جنگ اقتصادی با دشمن نیازمند افرادی مانند علیرضا رزم حسینی هستیم تا به مردم ماهی گیری آموزش داده و زمینه توانمندسازی جوامع محلی را فراهم کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسین مهری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور استاندار در شهرستان داورزن برگزار شد، اظهار کرد: آقای رزم حسینی در دوران دفاع مقدس برای حفاظت از کیان انقلاب اسلامی در سنگر مقابله با دشمن حضور یافت و امروز هم که در جنگ اقتصادی نابرابر قرار داریم، بار مشکلات اقتصادی را به دوش گرفته است.
وی افزود: بنده تا به امروز جز تلاش و کوشش از آقای رزم حسینی چیز دیگری ندیده ام و همواره ایشان مشوق فعالیت های اقتصادی و توسعه ای بوده اند لذا امید می رود که در خراسان رضوی منشاء تحولات بسیار زیادی باشند.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور با بیان اینکه آقای رزم حسینی به خراسان رضوی آمده است تا با اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به مردم ماهی گیری یاد بدهد، تاکید کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز زیرساخت های بسیاری در حوزه گاز، برق و تلفن ایجاد شده است اما در حفظ جمعیت ساکن در مناطق روستایی و محلی موفق نبوده ایم.
وی افزود: اوایل انقلاب بسیاری از مناطق کشور از نعمت برق و گاز محروم بودند اما امروزه زیرساخت های خوبی فراهم شده است؛ در چنین شرایطی چرا باید شاهد مهاجرت مردم از مناطق روستایی به حاشیه شهرها هستیم؟ از توانمندسازی مردم غفلت شده است درحالی که اگر این مهم اتفاق می افتاد، مردم خودشان زیرساخت ها را فراهم می کردند.
مهری با تاکید بر اینکه در جنگ اقتصادی امروز نیازمند افرادی مانند رزم حسینی هستیم، گفت: استاندار خراسان رضوی در تلاش است که با اجرای مدل توسعه اقتصادی فرهنگی، زمینه مردمی کردن اقتصاد را فراهم کند و با توانمندسازی مردم، معیشت جامعه را بهبود بخشد و ما هم در این راستا همراهی خواهیم کرد.
وی بیان کرد: با اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در شهرستان قلعه گنج کرمان، امروز شرایطی را فراهم کرده است که مردم به هیچ زیرساختی نیاز ندارند چراکه توامند شده اند و خودشان نیازهای زندگی شان را فراهم می کنند.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور با بیان اینکه دولت توان حل همه مشکلات مردم را ندارد، گفت: باید قدر رزم حسینی را بدانیم و از تجربه و برنامه های او برای استفاده از ظرفیت های موجود در مسیر توسعه و آبادانی شهرستان داورزن استفاده کنیم.
وی از بوم گردی و خدمت رسانی به زائران بارگاه منور رضوی به عنوان دو ظرفیت مهم اقتصادی منطقه داورزن یاد کرد و افزود: اگر ایجاد زیرساخت ها می توانست مشکلات مردم را برطرف کند و مانع مهاجرت مردم از این منطقه شود، قطعا امروز شاهد کاهش جمعیت روستاها نبودیم. این مسئله نشان می دهد که راه را اشتباه رفته ایم و باید مسیر را اصلاح کنیم.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی