۱۳۹۷/۱۲/۱۸

فرماندار خوشاب:

مدل مثلث توسعه اقتصادی استاندار، زبانزد عام و خاص شده است

فرماندار شهرستان خوشاب ضمن اشاره به مدل ابداعی رزم حسینی در حوزه اقتصاد، گفت: مدل مثلث توسعه اقتصادی استاندار، زبانزد عام و خاص شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، فرماندار شهرستان خوشاب در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی این شهرستان که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان محلی در مسجد جامع برگزار شد ضمن بیان این که مدل مثلث توسعه اقتصاد مقاومتی استاندار خراسان رضوی زبانزد خاص و عام شده است، افزود: شاهد هستیم که راهبرد اقتصادی ایشان در استان در حال شکل گیری است.
حسن ابارشی ضمن بیان این که شهرستان خوشاب وارد اولین دهه از تاسیس خودش شده است، افزود: اقدامات بسیار خوبی زیر بنایی در این شهرستان انجام شده است و امروز با قوت و اقتدار و به همت مردم قدم های مثبتی در جهت توسعه شهرستان بویژه در زمینه کشاورزی برداشته است.
وی افزود: خوشاب دارای توانمندیهای بسیار زیادی در حوزه سرمایه گذاری است بر این اساس 75 درصد شهرستان خوشاب  در حوزه کشاورزی شاغل و مابقی دربخش صنعت مشغول هستند.
ابارشی ضمن بیان این مطلب که در سال 96 خوشاب رتبه اول تعهد اشتغال شهرستان ها را بدست آورده است، اضافه کرد: هر چند که قابلیت ویژه شهرستان خوشاب در بخش کشاورزی بوده اما در حوزه صنعت هم گام های اساسی برداشته شده است، در همین راستا در محصول پسته که محصول اصلی شهرستان است چند سالی می شود شهرستان رتبه سوم استان رابدست آورده است.
فرماندار شهرستان خوشاب اذعان کرد: علی رغم همه قابلیت ها، شهرستان خوشاب در مقوله صنعت و خدمات نتوانسته قدم اساسی بردارد. به طور مثال بعضی از ادارات کلیدی مثل سازمان فنی  و حرفه ای و صنعت و معدن هنوز در شهرستان حضور ندارند، از طرف دیگر فقدان بانک های عامل در شهرستان باعث شده ضربه بسیار سنگینی به حوزه اشتغال و سرمایه گذاری بخورد.
وی در انتها افزود: خوشبختانه در شهرستان خوشاب با کمک سه ضلع مثلث اقتصادی این تعامل به خوبی برگزار است و امیدواریم بیشتر از انچه قبل داشتیم بتوانیم در حوزه اقتصاد شاهد رونق باشیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی