۱۳۹۷/۱۱/۱۸

​خراسان رضوی یکپارچه آماده اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است/رفاه طلبی ،مصلحت اندیشی و عدم شفافیت با مردم ،تضعیف کننده نظام

استاندار خراسان رضوی گفت : هم اکنون با تلاش ها و اقداماتی که طی یک ماه اخیر در راستای انسجام بخشی ظرفیت ها و توانایی ها و ایجاد اجماع بین بخش های مختلف صورت گرفته امروز استان به منظورپیاده سازی طرح مثلث توسعه اقتصادی که پیش از آن در کرمان امتحان خود را داده ، آماده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی و برخی از روسای بانک های کشور برگزار شد ، افزود : طی 40 سال گذشته نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه زیرساخت ها کارنامه درخشانی داشته اما در حوزه اقتصادی و معیشت خانوارها بویژه روستایی آنطور که باید نتوانسته راهبردی پیش رونده داشته باشد.
 وی با بیان اینکه در دهه پنجم انقلاب باید کشور را متفاوت از گذشته اداره کنیم ، افزود : طی این 4 دهه جمعیت شهری کشور  سه برابر شده و بر اساس آخرین سرشماری،  26 درصد جمعیت کشور روستایی و 74 درصد شهرنشین هستند.
 وی اظهار کرد : در واقع با این شرایط برای تحقق مهاجرت معکوس باید به سمت توانمندسازی جوامع محلی و روستایی برویم که به همین منظور طرح مثلث توسعه اقتصادی که پیش از این در کرمان به صورت محدودتر اجرا شده و آثار شاخصی هم در بر داشته می خواهیم در خراسان رضوی این طرح را در حجم گسترده تر و وسیع تری با توان و ظرفیت مضاعفی اجرایی کنیم .
رزم حسینی تصریح کرد : با تعیین معین اقتصاد مقاومتی برای مناطق 12 گانه اقتصادی استان در راستای این طرح حرکت خود را آغاز کرده ایم.
 وی با بیان اینکه کلید توسعه کشور سرمایه و سرمایه گذاری است ،تاکید کرد : در جهاد اقتصاد مقاومتی باید به دنبال مجاهدان اقتصادی بریم ، و آنها را تکریم کرده و اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری که اقتصادی مردم پایه و متکی برظرفیت ها و توان مردمی است را پیاده نماییم .
وی عنوان کرد : در خراسان رضوی در پی آنیم که از ظرفیت های مردم در مسیر توسعه اقتصادی بهره بگیریم.
وی ادامه داد : در دهه پنجم انقلاب باید سبک اداره کشور تغییر کند و با انعکاس واقعیت ها مردم را برای مشارکت در اقتصاد دعوت کنیم .
 وی با بیان اینکه گفت و گو از واقعیت ها و در میان گذاردن آنها با مردم تضعیف انقلاب نیست ، گفت : آنچه که نظام و انقلاب را تضعیف می کند رفاه طلبی ، مصلحت اندیشی و عدم شفافیت با مردم است .
 استاندار خرسان رضوی گفت : ما به دنبال تحقق دولت کارگزار هستیم و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند؛ مردم کارفرمای دولت هستند و ما این موضوع را در سرزمین خورشید محقق خواهیم کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی