۱۳۹۷/۱۱/۱۷

​دو معین اقتصاد مقاومتی منطقه چهار اقتصادی استان (بینالود و گلبهار) طی امضای تفاهمنامه تعیین شدند

سازمان همیاری های شهرداری های خراسان رضوی و شرکت گردشگری دهکده ساینا طی تفاهمنامه هایی که با حضور استاندار خراسان رضوی با فرماندار ، ائمه جمعه ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و رئیس دادگستری شهرستان منعقد شد ، به عنوان معین اقتصادی منطقه چهارم اقتصادی استان یعنی شهرستان بینالود (طرقبه – شاندیز ) و بخش گلبهار شهرستان چناران تعیین گردیدند.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ در جریان سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان بینالود در پایان جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این شهرستان ، تفاهم نامه ها به منظور توسعه این منطقه به امضا رسید.
 یک تفاهمنامه بین شرکت گردشگری دهکده ساینا برای پیاده سازی طرح اقتصاد مقاومتی در بخش گلبهار و یک تفاهمنامه هم با سازمان همیاری شهرداری های استان برای توسعه شهرستان بینالود به امضا رسید.
بر اساس تفاهمنامه سازمان همیاری شهرداری های استان  10 طرح مهم اقتصادی با  سرمایه گذاری 1645 میلیارد تومان در شهرستان طرقبه شاندیز انجام می شود که 5075 اشتغال جدید ایجاد می کند. 
بر اساس این تفاهم نامه پروژه های متعددی در حوزه های مختلف دارای مزیت این شهرستان به انجام می رسد که زمینه اشتغال ، تولید و توسعه را برای منطقه فراهم خواهد کرد .
در حوزه گلبهار هم تفاهم نامه دیگری هم که بین شرکت دهکده ساینا و بخش گلبهار امضا شد که در این بخش سرمایه گذار خارجی زمینه توانمندسازی روستاها و توسعه منطقه را انجام خواهد داد.
 البته در این طرح نقش مشارکت همه ارکان از دادگستری تا حوزه های اجرایی و بیش از همه مردم بسیار گسترده و مهم است که به خوبی دیده شده است.
تحقق رویکرد دولت در دستیابی به عدالت اجتماعی و توازن منطقه ای به تناسب شرایط اقتصادی و اجتماعی و مزیت های فرهنگی و طبیعی منطقه با تکیه بر قابلیت های بومی و طبیعی در راستای مردمی و درونزا کردن اقتصاد منطقه و توانمندسازی مردم منطقه از طریق ایجاد سازوکار فعالسازی آنها در امر توسعه و با اولویت رفع محرومیت و توسعه اقتصادی و فرهنگی مردم در روستاها بر مبنای سیاست های اقتصاد مقاومتی محور اجرای این طرح است.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۷۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی