۱۳۹۷/۱۱/۱۶

استاندار خراسان رضوی :

​معین های اقتصاد مقاومتی از ابتدای سال ۹۸ برای توسعه مناطق فعال می شوند

استاندارخراسان رضوی گفت : معین های اقتصاد مقاومتی در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی استان از بعد از عید عملیات اجرایی خود را در مناطق آغاز و با جلب مشارکت مردم طرح های مربوطه را اجرایی می کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛  علیرضا رزم حسینی در جریان سفر به شهرستان فریمان و بازدید و بهره برداری از چند واحد تولیدی در شهرک کاویان افزود : الان 6 قرارداد و موافقتنامه با 6 سرمایه گذاری و شرکت توانمند برای اجرای طرح توسعه اقتصادی در 6 منطقه و شهرستان به امضا رسیده  و طی دو روز گذشته کلاس های کاربردی آموزشی نیز برای آنان در ستاد استانداری برگزار شده و دستورات اجرایی لازم هم به آنها داده شده است.
 وی عنوان کرد : طرح مثلث توسعه اقتصادی این یک مدل دراز مدلت و همیشگی است زیرا توسعه متوقف نمی شود و زمانبندی ندارد .
 وی افزود : این موضوع وابسته به اراده کارگزاران حکومت است که تا چه حد در حمایت از این مدل توسعه اقتصادی پایدار و همراه باشند .
وی با اشاره به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی به عنوان مجاهدان این عرصه گفت : آنچه که امروز در این دو طرح اقتصادی افتتاحی انجام می شود در واقع همان هدف ما یعنی ایجاد اشتغال از طریق شرکت های غیر دولتی از جمله خصوصی است چنانکه  شیشه فلوت کاویان و یا رنگرزی و ریسندگی زمرد با سرمایه گذاری قابل توجه ضمن کمک به حوزه تولید با کیفیت و صادراتی در ایجاد اشتغال منطقه هم نقش ایفا می کنند.
 وی با بیان اینکه شیشه فلوت کاویان که آمادگی خود را برای معین اقتصادی شهرستان فریمان اعلام کرده که کار بسیار بزرگی است و وقتی کاری با جدیت و همراهی همه بخش ها توام باشد حتما موفق خواهد بود.
وی تصریح کرد : باید همه با هم باشیم که در این صورت سرمایه گذار  به حوزه توانمندسازی مردم بویژه محرومین ورود یافته و جوانانی که نیازمند کار و اشتغال هستند با فکر و پول خود همراه می شوند.
 استاندار خراسان رضوی گفت : مجموعه ای که چند صدنفر را را توانسته با سرمایه خود در یک واحد تولیدی شاغل کند به طور قطع می تواند و این ظرفیت را دارد که  در روستاهای منطقه با ایجاد اشتغال های خرد از طریق تجمیع مناطق اندک مردم زمینه توسعه و اشتغال و تولید را فراهم نماید.
 وی اظهار کرد : این نمونه عینی اقتصاد مقاومتی و مردمی است  که شرکت های توسعه گرا و افراد توسعه گرا به عرصه وارد شده و مسئولیت هدایت و جهت دهی به منابع و ظرفیت ها و توان مردم را عهده دار شوند.
وی با تاکید بر اینکه بعد از عید کار را اجرایی می کنیم و گزارش هم توسط خود مردم ارائه می شود ، گفت : اما این کار باید به تدریج با حوصله ، جلب اعتماد مردم و علاقمندی و ورود آنان به موضوع محقق شود و امید است همکاری همه ارکان جامعه بویژه ائمه جمعه را در این موضوع و جلب مشارکت مردم داشته باشیم .
 وی گفت : در واقع این طرح با حمایت و همراهی همه بخش ها ی حاکمیت و مردم و بخش خصوصی اجرایی می شود و تداوم می یابد و تا زمانی که این همراهی ها و حمایت ها باشد معین ها کارشان را ادامه می دهند .
فریمان در فاصله 77 کیلومتری مشهد واقع شده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۰۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی