۱۳۹۷/۱۱/۱۱

وزیر نیرو :

برنامه ریزی برای تابستانی آرام و بدون قطعی برق در خراسان رضوی /توان وتخصص بالا حوزه انرژی برای حضور در بازارهای بین المللی

وزیر نیرو گفت : با بهره گیری از ظرفیتهای موجود و شتاب در اجرای پروژه های حوزه برق در تابستان ۹۸ شرایط تولید برق در خراسان توام با آرامش و بدون قطعی خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛رضا اردکانیان در مراسم بهره برداری از پست فوق توزیع برق زیرزمینی 132.20 GISشهدای مشهد افزود : طی امروز و فردا طرحهای بزرگی در حوزه برق در شهرستانهای سبزوار، تربت حیدریه و نیز در موضوع جمع آوری و تسطیح فاضلاب برای مصارف صنعتی و غیره در خراسان رضوی بهره برداری می شو که هزینه اجرای آنها بالغ بر 110 میلیارد تومان است.
وی عنوان کرد: علاوه بر این، عملیات اجرایی طرحهای جدید نیز در مجموع با اعتبار چهار هزار میلیارد تومان در استان آغاز میشود.
وی گفت : این در حالی است که هم اینک 458 طرح و پروژه در حوزه آب، برق و فاضلاب روستایی با پیشرفت اجرایی 40 درصد در خراسان رضوی در دست اجرا است.
وی با اشاره به این پست برق زیرزمینی  گفت : این پروژه برای نخستین بار در سطح کشور اجرا شده و می تواند الگوی موفقی برای سایر کلانشهرهای کشور باشد که در این راستا اقدام می کنیم.
وزیر نیرو در ادامه با بیان اینکه طرحهایی که در حوزه آب و برق در خراسان رضوی و سایر استانهای کشور اجرایی شده از نظر کیفی قابل رقابت با کشورهای منطقه و حتی جهان است ، گفت : امروز باید برای توسعه بیشتر این صنعت و ورود به بازارهای بین المللی برنامه ریزی کنیم  و در این میان برق منطقه ای خراسان از نظر نیروی انسانی متخصص ، زایش روندها و فرآیندها و فناوری یکی از منابع کشور است
وی افزود : هم اکنون ارتباط ایران با کشورهای همسایه در حوزه برق برقرار است لذا باید ظرفیتهای مدیریتی و بخش خصوصی کشور را بیشتر معطوف به سرمایه گذاری در بازارهای بین المللی نمود.
وی افزود: هم اینک وزارت نیرو همکاری خود را با فدراسیون روسیه، کشورهای عراق و سوریه در حوزه برق آغاز کرده و طی هفته جاری تفاهمنامه ای برای بازسازی سوریه در حوزه برق به امضا رسید.
وزیر نیرو ادامه داد: کشور اکنون دارای ظرفیتهای فراوانی در حوزه مدیریت و پژوهش برق است، به ویژه منطقه خراسان در حوزه صنعت و فناوری برق رشد زیادی داشته است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۵۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی