۱۳۹۷/۱۱/۱۰

استفاده از کالای ایرانی باید به گفتمان عمومی تبدیل شود

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: استفاده از کالای ایرانی باید به گفتمان عمومی تبدیل شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، علی رضا قامتی در جلسه کارگاه آموزشی تبیین قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آخرین اصلاحات آن با بیان این مطلب افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جاری فرمودند در قبال استفاده نکردن از کالای قاچاق هم مردم و هم مسئولان وظیفه دارند.
وی تاکید کرد: اگر می خواهیم در هر حوزه ای موفق باشیم باید آن را به یک موضوع اجتماعی تبدیل کرده و اجتماعی سازی کنیم به تعبیر دیگر تا مردم را در عرصه تصمیم سازی و تصمیم گیری وارد نکنیم توفیق چندانی حاصل نخواهیم کرد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به فعالیت بالغ بر هزار و 400 سازمان مردم نهاد در استان، این سمن ها را فرصت بسیار خوبی برای مقابله با قاچاق کالا و ارز و تاکید بر استفاده از کالای ایرانی دانست.
قامتی با تاکید بر لزوم آسیب شناسی در خصوص عدم ورود تشکل های مردمی به حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز، این عدم استقبال را ناشی از عدم اجتماعی کردن موضوع استفاده از کالای ایرانی دانست.
وی تقویت هم افزایی اعضای کارگروه های تخصصی ذیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را ضروری دانست و تصریح کرد: با حمایت ها و تدابیر دولت تدبیر و امید، تشدید مقابله و حضور موثر دستگاه های مرتبط، آمار قاچاق در کشور به نصف کاهش یافته است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، توجه به مقوله اموزش و یکپارچه سازی اطلاعات در این حوزه را از دیگر موارد توفیق در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد. 
 
 
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی