۱۳۹۷/۱۰/۲۰

استاندار خراسان رضوی :

برای سرمایه گذاران و کارآفرینان در استان فرش قرمز پهن می کنیم

استاندار خراسان رضوی گفت : باید سرمایه گذاران و کارآفرینان احساس امنیت کنند و به همین منظور برای آنان در استان، فرش قرمز پهن می کنیم .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، علی رضا رزم حسینی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود : باید با استفاده از تمامی ظرفیت ها، ائمه جمعه، نمایندگان استان، نخبگان و افراد موثر در اجتماع، فرهنگ اقتصادی را ترویج کنیم.
وی با تشریح اولویت های کاری خود در استان، گفت : علاوه بر حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان، توانمند سازی جوامع محلی به منظور ایجاد اشتغال و توسعه اقتصاد خانوار و شهر با رویکرد اقتصاد مقاومتی از جمله برنامه هایی  است که با جدیت دنبال می شود.
استاندار خراسان رضوی به تبیین امکانات منحصر به فرد استان از جمله ظرفیت های آستان قدس رضوی، بخش خصوصی توانمند و مزیت های مناطق مختلف استان پرداخت و تصریح کرد: برای تحقق اهداف توسعه ای باید همگرایی و همدلی بین تمامی ارکان و اجزا دولت ایجاد شود.
وی از وجود 76 هزار میلیارد تومان سپرده های بانکی در استان، حجم نقدینگی بالا و تردد بالای زائران به عنوان دیگر مزیت های استان یاد کرد که باید از آن ها به نحو شایسته ای استفاده شود و فضای استان را به فضای جذب سرمایه گذاری تبدیل کرد.
رزم حسینی با اشاره به وجود تحریم ها، افزود: اگر چه تحریم ها یکی از موانع جدی جذب سرمایه گذاری خارجی است؛ اما می توان از همین منابع داخلی موجود پروژه ها را اجرایی کرد.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد : در خصوص پروژه هایی مانند برقی کردن قطار مشهد - تهران، خط آهن مشهد - بجنورد و .. نیز می توان از ظرفیت فاینانس کشورهایی که با جمهوری اسلامی ایران مراودات مالی دارند، استفاده کرد.
 رزم حسینی از آب به عنوان یکی از جدی ترین چالش های استان و کشور یاد کرد و گفت: یکی از دغدغه ها و توصیه های ریاست جمهوری در دولت به من نیز همین موضوع بود.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: اجرای طرح همیاران آب، اصلاح سیستم آبیاری کشاورزی، طرح های نوین آبیاری، توسعه کشت های گلخانه ای از جمله مواردی است که همچنان باید دنبال شود.
وی با اشاره به موضوع انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران و استان های کرمان و یزد؛ تاکید کرد: طرح انتقال آب از دریای عمان به استان را با جدیت دنبال می کنیم.
رزم حسینی از حاشیه نشینی در مشهد مقدس به عنوان دیگر اولویت های کاری خود یاد کرد و اظهار داشت: ساماندهی این مهم، همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است و پروژه های خوبی از سوی شهرداری، دستگاه های اجرایی و سپاه امام رضا (ع) در این پهنه ها اجرایی شده و ما به عنوان دولت و حاکمیت نیز به این موضوع ورود جدی تری خواهیم داشت.
وی، فرهنگ و هنر را از دیگر برنامه هایی  دانست که باید با همکاری نماینده ولی فقیه به عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی استان و مسئول این حوزه ساماندهی کرد و گفت: با همکاری تمامی ائمه جمعه در شهرستان ها و حضور فرمانداران و دیگر ارکان حکومت در جلسات شورای فرهنگ عمومی برای اعتلای این حوزه تلاش خواهیم کرد.
استاندار خراسان رضوی با بیان این که خدمت در جوار بارگاه منور رضوی توفیقی است که خداوند نصیب وی کرده است؛ خاطر نشان کرد: من مهمان این استان هستم و امیدوارم در دوران مسئولیت کاری خود بتوانم آجری بر آجرهای توسعه، آبادانی و رفاه مردم این خطه اضافه کنم.
     
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی