۱۳۹۷/۱۰/۱۸

شورای همتای خراسان رضوی الگوی دیگر استان هاست

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک و مدیرکل دفتر حمل و نقل وزارت کشور اعلام کرد: شورای همتا (هماهنگی ترافیک استان) خراسان رضوی الگوی دیگر استان هاست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، پوریا محمدیان درجلسه شورای همتای استان اظهارکرد: ما گزارش هایی را که از شورای همتای این استان دریافت می کنیم  به عنوان نمونه و برای بهره برداری برای دیگر استان ها نیز ارسال می کنیم.
وی افزود : دبیرخانه شورای همتای خراسان رضوی اخیرا در روز حمل و نقل به عنوان دبیرخانه نمونه کشور انتخاب و از دبیراین شورا در سطح ملی قدردانی شد.
محمدیان از مجموعه اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری صورت گرفته که منجر به کاهش حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن شد قدردانی و درعین حال تصریح کرد : با توجه به سهم حدود 50درصدی عابران پیاده از تلفات حوادث رانندگی درون شهری , لازم است برای ارتقاء ایمنی عابران اهتمام بیشتری صورت گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت : اقدامات عادی و معمول برای کاهش حوادث رانندگی و تلفات مربوطه کافی نیست و باید طرحی نو درانداخت.
سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری نیز در این جلسه بر اهتمام دستگاه های اجرایی برای انجام وظایف خود در چارچوب هوشمندسازی , اطلاع رسانی لحظه ای تخلفات رانندگی از طریق پیامک , الکترونیکی شدن پارک حاشیه ای , تحقق راهکارهای مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک مشهد , طرح LEZ (کاهش الودگی هوا) و... تاکید کرد.
دکتروحیدقربانی ابرازامیدواری کرد که مجموعه این اقدامات , ایمنی حمل و نقل درون شهری را افزایش و بخشی از آلام آسیب دیدگان از حوادث رانندگی را کاهش دهد.
در این جلسه ,  برنامه های کوتاه مدت طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهرمقدس مشهد نیز مورد بحث و بررسی قرارگرفت.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۰۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی