۱۳۹۷/۱۰/۱۷

مدیر کل امور بانوان استانداری خراسان رضوی :

رشد ۱۸.۸ درصدی آمار بانوان مدیر استان

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی از رشد ۱۸.۱۸ درصدی حضور بانوان در پستهای مدیریتی استان نسبت به سال قبل خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ فرشته سلجوقی در جلسه کارگروه امور زنان و خانواده استان افزود : بر اساس تعاریف جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی در محاسبه عناوین مدیریتی ، در انتهای سال قبل 187 نفر از بانوان استان در جایگاه مدیریتی قرار داشتند .
 وی عنوان کرد : امسال تا کنون این رقم 18.18 درصد رشد یافته و به 221 نفر رسیده است .
وی با بیان اینکه در بحث افزایش 30 درصدی حضور زنان در پست های مدیریتی بر اساس برنامه ریزی انجام شده در سال جاری این تعداد باید رشد 6 درصدی داشته باشد ، اظهار کرد : در سال 98 تا 1400 به طور متوسط هر سال 5 درصد به این میزان  افزوده شود.
وی گفت : ابهاماتی در بحث اختصاص پست های مدیریتی به بانوان و دستورالعمل های مربوطه وجود داشت که طی نامه ای از مرکز پیگیری شده و موضوع در قالب 13 کد استخدامی مشخص گردید که از رئیس اداره ، معاون و مدیرکل و برخی موارد دیگر در این چارچوب قرار می گیرد.
 سلجوقی افزود :  برای دستیابی به اهداف برنامه ششم همه دستگاه های اجرایی موظفند از ظرفیت سرمایه انسانی زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه در فرآیند پیشرفت و توسعه آن بهره گیرند.
وی ادامه داد : در این راستا باید دستگاه های اجرایی به طور جدی وارد عمل شده اند و از بانوان توانمند خود در این حوزه ها بهره گیرد.
وی گفت : بدین منظور کمیته انتصابات در استان و شهرستان ها فعال شده اند و سهم هر دستگاه در بحث مدیریت بانوان در حال بررسی است که در میان دستگاه ها استان وضعیت دستگاه قضایی و آموزش و پرورش و بهزیستی بهتر است چنانکه هم اکنون فقط در دادگستری 100 قاضی زن وجود دارد و 600 نفر از بانوان در بخش های اداری با مدارک مختلف دارای پست های مدیریتی هستند.
وی ابراز امیدواری کرد : با جدیت بیشتر دستگاه ها و بخش های مربوطه در این زمینه بیشتر از ظرفیت و توانمندی بانوان بهره گرفته شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی