۱۳۹۷/۱۰/۱۷

سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان رضوی :

بدون حضور موثر زنان نمی توان در بستر توسعه پایدار گام بردارد

سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت : جامعه بدون حضور موثر بانوان نمی تواند در بستر رشد و توسعه گام بردارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، علیرضا قامتی در جلسه کارگروه زنان وخانواده استان با بیان اینکه در آموزه های ملی و دینی ما زنان نقشی بی بدیل در جامعه دارند ، افزود : در سال های پس از انقلاب نیز زنان ما در همه حوزه اعم از سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی و نیز اقتصادی حضوری موثر داشته اند.
 وی اگر قبل و بعد حضور بانوان را در بخش ها و دستگاه های و حوزه های مختلف بررسی کنیم به طور قطع شاهد موقعیت های بی بدیل خواهیم بود ، اظهار کرد : امروز در حوزه های مدیریتی با این حضور و نقش پررنگ تر شود.
 وی با بیان اینکه امروز در این حوزه  دارای ضعف و خلاهایی هستیم ، گفت :در واقع نقش نظام های تربیتی خود را در آماده سازی این ظرفیت برای حضور کمتر دیده ایم و در حالی که مراکز اصلی نقش آفرین در رشد و تربیت نه تنها بانوان بلکه همه اقشار می باشد.
 وی با تاکید بر تقویت این  موضوع عنوان کرد : ضریب بهره وری تربیت اسلامی مسئولان ، رشد مناسب با تکنولوژی را نداشته است که اگر اینگونه بود امروز شاهد کاهش این خلا بودیم ضمن آنکه محتواهای آموزشی ما در بسیاری از موارد پاسخ رشد فکری امروز افراد نمی دهد.
 وی اظهار کرد : نمی توان با محتوا و تکنولوژی و تجهیزات قدیم نوآوری داشت باید از محتوا ، خلاقیت و دانش روز برخوردار باشیم  
وی با بیان اینکه کارخانه ای با تجهیزات و امکانات 50 سال قبل با واحدهای نوین و مدرن امروز قابل رقابت نیست ، گفت : در حوزه فرهنگ و مبانی فرهنگی هم همینگونه است و باید نوآوری و روزآوری انجام شود.
قامتی به روز شدن سبک زندگی را ضرورتی دیگر در ورود بانوان مهم خواند و گفت : نظام اداری ما به ساختاری رسیده که به یک سری از مبانی مربوطه ورود یافته و اقدامات خوبی هم رقم زده اما کار زیادی در پیش داریم .
وی عنوان کرد : مجمع مشورتی بانوان از جمله اقدامات در مشارکت بانوان در امورمختلف است که دارای توان کاری و مشورتی برای پیشبرد اهداف حوزه بانوان را داراست ضمن آنکه نباید بین حوزه اداره کل امور بانوان و خانواده و مجمع مشورتی در حوزه عملکردی تداخلی ایجاد شود.
وی در ادامه به تلاش های دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی برای ضربه به نظام افزود : آنان از حربه های مختلف از ترور به دست عوامل داخلی شان چون منافقان تا جنگ و تحریم های سیاسی و اقتصادی استفاده کرده اما با مقاومت و ایستادگی و انسجام این مردم همواره با شکست مواجه شده اند.
 وی اظهار کرد : امروز هم با تحریم های اقتصادی و جنگ روانی می کوشد این مردم و کشور را به زانو درآورند اما این مردم ارزش را در اصول انقلابی ، دینی نظام خود می بینند و همچنان هم در برابرش می ایستند.
 وی گفت : در این میان نقص ها و مشکلاتی هم وجود دارد که باید با تمام توان در جهت رفع آنها تلاش کنیم زیرا این مردم شایسته بهترین ها هستند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۷۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی