۱۳۹۷/۱۰/۱۶

مرغ گرم تنظیم بازار با اولویت حاشیه شهر و مناطق محروم توزیع می شود/برخورد با عرضه مرغ با نرخ نامتعارف

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت : مرغ گرم با نرخ هر کیلو ۹۸ هزار ریال با اولویت حاشیه شهر مشهد و مناطق محروم در سطح استان توزیع می شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ علی رسولیان با اشاره به برگزاری جلسه ستاد تنطیم بازار استان  افزود : مقرر شد، در قالب زنجیره های تولید مرغ گوشتی ، تعاونی ها و اتحادیه های مرغداری ؛ گوشت مرغ با نرخ ۹۸ هزار ریال در سطح استان توزیع شود که در گام نخست در ۲۵ نقطه حاشیه شهر مشهد عرضه خواهد شد.
وی عنوان کرد : عصر امروز این ۲۵ نقطه توسط سازمان صنعت ، معدن و تجارت مشخص و اطلاع رسانی می شود. 
وی افزود : همچنین برنامه ریزی شده تا با همکاری نیروی انتظامی از خروج غیر مجاز و بدون مجوز مرغ از استان جلوگیری و با متخلفان به شدت برخورد شود.
وی از دیگر مصوبات جلسه امروز را برخورد جدی با فروشندگان گوشت مرغ با قیمتهای نامتعارف در بازار عنوان و ذکر کرد :  برای این افراد پرونده تعزیراتی تشکیل و برخورد می شود.
وی با اشاره به واردات جوجه یک روزه به قیمت پایین به کشور گفت : همین امر موجب شده قیمت جوجه یک روزه در بازار ۱۰ کاهش یافته که منجر به افزایش جوجه ریزی می شود .
وی افزود : طی آذرماه میزان جوجه ریزی در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵۰ هزار قطعه افزایش یافته که امید است ، تولید گوشت مرغ افزایش یافته و شاهد کاهش قیمت آن در بازار باشیم . 
به گفته رسولیان ، هم اکنون به طور متوسط روزانه ۲۰۰ هزار قطعه مرغ در استان کشتار و گوشت آن روانه بازار می شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی