۱۳۹۷/۱۰/۱۶

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

تراز بازرگانی خارجی استان طی ۹ ماهه سال ۱۳۹۷ مثبت و معادل ۱۵۱۷ میلیون دلار است

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: تراز بازرگانی خارجی استان طی ۹ ماهه سال ۱۳۹۷ مثبت و معادل ۱۵۱۷ میلیون دلار است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان با بیان این مطلب افزود: عمده اقلام صادراتی، غیر نفتی بوده و به بیش از 88 کشور دنیا ارسال شده است.
وی میزان واردات استان طی 9 ماهه سال 1397را معادل 190 هزار تن به ارزش 252 میلیون دلار اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 19 درصد کاهش و از نظر ارزش دلاری 8  درصد رشد را نشان می دهد.
مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص اعطای تسهیلات از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به شهرستان های مرزی گفت:  به تعداد 1142 مورد به میزان 649 میلیارد ریال پرداخت شده که  1697 نفر اشتغال در زیربخش های مختلف کشاورزی ایجاد شده است.
رسولیان ادامه داد: از محل صندوق توسعه ملی 1081 مورد به میزان 311 میلیارد ریال در زیر بخش های مختلف کشاورزی، تسهیلات اعطا شده است
وی با اشاره به اعطای تسهیلات توسعه مکانیزاسیون کشاورزی به مبلغ 350 میلیارد ریال،  تصریح کرد: همچنین سیستم های نوین آبیاری در سطح 3850 هکتار با اعتبار 458میلیارد ریال اجرا شده است.
مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: از محل رونق تولید نیز به 87 مورد در بخش کشاورزی به میزان 178 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
رسولیان افزود: از محل اعتبارات تملک سرمایه ای 605 میلیارد ریال در شهرستان های مرزی هزینه شده و در مجموع اهم سرمایه گذاری انجام شده در این شهرستان ها بالغ بر 2552 میلیارد ریال می باشد.
وی تاکید کرد: در این آمار تسهیلاتی که بانک ها به صورت مستقیم پرداخت کرده اند ذکر نشده است.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۲۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی