۱۳۹۷/۱۰/۱۵

​نرخ بیکاری استان در پاییز به نسبت تابستان کاهش یافت

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی از کاهش ۹/۱ درصدی نرخ بیکاری استان در فصل پاییز نسبت به تابستان گذشته خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ،شکوه میرشاهی با اشاره به آخرین سرشماری نیروی کار کشور که توسط مرکز آمار ایران منتشر شده است ، گفت : بر این اساس نرخ بیکاری استان 9 درصد اعلام شده که نسبت به پاییز سال گذشته افزایش 2 دهم درصدی و نسبت به تابستان سال 97 کاهش1.9درصدی را نشان می دهد.
وی افزود : نرخ مشارکت اقتصادی استان در پاییز 97 به 46.9درصد رسیده است که نسبت به پاییز سال 96 رشد 3.1درصدی و نسبت به تابستان 97 افزایش 4.8 درصدی دارد.
 وی اظهار کرد : بر اساس این گزارش، پاییز 97 خراسان رضوی رتبه اول بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی کشور و رتبه 23  بالاترین نرخ بیکاری کشور را دارا بوده است .
 میرشاهی در ادامه با بیان اینکه خراسان رضوی درابتدای دولت تدبیروامید با نرخ بالای بیکاری مواجه بود، گفت : طی سال‌های اخیر با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این موضوع تا حد زیادی مهارشده و امسال هم با وجود مشکلات اقتصادی متعدد در استان در عین آنکه نرخ مشارکت استان همواره بالاتر از میانگین کشوری بوده ، نرخ بیکاری استان از این میانگین پایین ‌تر است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی تصریح کرد : در سال جاری هدفگذاری استان برای ایجاد 110 هزار شغل جدید بود که تا کنون بیش از این میزان محقق شده است .
 وی اظهارکرد : میزان خالص اشتغال ایجاد شده دراستان علی‌رغم برخی آمار مبنی بر افزایش بیکاران در استان مثبت بوده است که گزارش مرکز آمار ایران نیز این موضوع را تایید می‌کند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۹۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی