۱۳۹۷/۱۰/۱۵

سرپرست معاونت عمرانی استانداری :

اقدامات انجام شده برای ساماندهی فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر موثر بود/جلوگیری از فعالیت واحدهای آلاینده

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی گفت : تا کنون اقدامات اساسی برای ساماندهی فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر انجام شده و نتیجه بخش هم بوده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ وحید قربانی در جلسه کارگروه ساماندهی فاضلاب استان و احیاء کشف رود افزود : صنایع چرمشهر برحسب میزان آلودگی که ایجاد می کنند دسته بندی و در چارچوب یک چک لیست رصد شده اند تا میزان تغییرات صورت گرفته در ایجادآلودگی توسط آنها مشخص شود.
وی تصریح کرد : حذف رسوبات، جداسازی نمک و...از جمله اقدامات صورت گرفته برای کاهش آلودگی صنایع چرمشهر بوده و موجب شده که بر اساس گزارش آزمایشگاه مرجع ، میزان فلزات سنگین به حد استاندارد نزدیک شود.
وی افزود : باید کارخانجات چرمشهر وظایف خود را در این رابطه انجام دهند تا فاضلاب خروجی آنها به حد استاندارد مطلوب محیط زیست برسد ودر این راستا نظارت ها ادامه می یابد.
وی در مورد تعدادی معدودی از واحدها که شرایط مناسبی ندارند هم گفت : قرار است ، ظرف دوهفته نظریه کمیته کارشناسی با محوریت شرکت شهرک های صنعتی دریافت و اداره کل محیط زیست استان نسبت به برخورد قانونی با این واحدها اقدام و از فعالیت آنها جلوگیری نماید.
طی این جلسه گزارش اقدامات صورت گرفته برای انتقال پساب به غرب مشهد نیز  ارائه و عنوان شد که این پساب با آب چاه های کشاورزی قرار است تهاتر شده و آب زیرزمینی با کیفیت مطلوب به مشهد انتقال یابد.
 براین اساس ، این امر به زودی با توافق میان شرکت های آب منطقه ای و آبفای مشهد اجرایی می شود.
همچنین گزارش مدیریت پساب تصفیه خانه خین عرب ارائه و مقرر شد شهرداری مشهد 300 لیتربرثانیه پساب را از این تصفیه خانه دریافت کند و پس از احداث تصفیه خانه تکمیلی با رعایت ملاحظات زیست محیطی در فضای سبز به کارگرفته و در قالب تهاتر از منابع خود،  آب تصفیه شده را به شرکت آبفای مشهد تحویل دهد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۰۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی