۱۳۹۷/۱۰/۱۵

مرحله نهایی نخستین المپیاد ورزشی دهیاران خراسان رضوی برگزار شد

مرحله نهایی نخستین المپیاد ورزشی دهیاران با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی و معاونان این دفتر و مدیرکل ورزش و جوانان استان در مجموعه فرهنگی ورزشی صدر مشهد برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدعلی همدمی نژاد گفت:  این مسابقات برای نخستین بار در کشور و در مرحله اول بین دهیاران مرد با هماهنگی این دفتر و توسط هیئت ورزش های بومی محلی استان برگزار شد.
وی هدف از برگزاری بازی های بومی محلی در روستاهای استان را احیای سنت ها و ایجاد شور و نشاط در روستاها عنوان کرد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت ورزش در بین جوانان روستایی بیان داشت: در سال گذشته بازی های بومی محلی استان در نمایشگاه دستاوردهای روستاییان کشور معرفی و مورد استقبال مردم واقع شد.
همدمی نژاد گفت: بررسی، برنامه ریزی و پیگیری در خصوص تامین اعتبار جهت اتمام ساخت سالن های ورزشی روستایی با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان در حال انجام می باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در حاشیه برگزاری این مسابقات بیان داشت: نخستین المپیاد ورزشی بین دهیاران استان در چهار مرحله بخشی شهرستانی منطقه ای و استانی برگزار گردیده که این مسابقات در ۴ رشته هفت سنگ مهارتی دال پلان مهارتی تیر و کمان سنتی(پلخمون)و چوب کشی برگزار می شود.
فتاحی افزود:  نفرات برتر هر رشته برای حضور در مسابقات کشوری که احتمالاً در دهه مبارک فجر امسال برگزار خواهد شد معرفی می‌شوند.
گفتنی است؛ در پایان این مسابقات به نفرات برتر حکم قهرمانی و به تیم‌های برتر جام قهرمانی اهدا شد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۲۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی