۱۳۹۷/۱۰/۱۲

برگزاری همایش توسعه و امنیت شهرستان های مرزی خراسان رضوی در مشهد

همایش امنیت و توسعه شهرستان های مرزی خراسان رضوی با حضور اعضای شورای تامین وجمعی از فرماندهان مرزی خراسان رضوی و مرزبانی در مشهد برپا شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ،این همایش یک روزه و به منظور بررسی توسعه فعالیت همه جانبه بویژه در حوزه امنیت و اقتصاد در مرزهای استان برپا شده است.
 مدیر کل امور امنیتی، انتظامی خراسان رضوی در مراسم آغازین این همایش گفت : خراسان رضوی دارای شرایط ویژه ای است از جمله  شرایط امنیتی و همسایگی با کشورهای افغانستان و ترکمنستان و واثرات آن بر مرزها، وجود 250 هزار تبعه خارجی مجاز و 70 هزار نفر غیرمجاز در استان، وجود  سلاح و مهمات غیرمجاز، گروه های تندرو، تهدیدات تروریستی و حاشیه نشینی به عنوان مهمترین مولفه های امنیتی استان است.
محمد حسین صالحی ادامه داد: برای ارتقاء امنیت در مرزهای استان باید برنامه ویژه داشته باشیم که تهیه و تدوین آن در دستور کار است و در جلسات کارشناسی در دست اقدام می باشد.
وی با اشاره اینکه امنیت و توسعه مرز دو مقوله وابسته به هم است، افزود : جایی که توسعه نباشد بویژه در مناطق مرزی، امنیت به خطر می افتد وهر کجا که امنیت نیز نباشد، توسعه با مشکل مواجه می شود.
وی عنوان کرد : در مجموعه استانداری مولفه های مختلف بخش های امنیتی، قضایی و انتظامی استان احصا شده است و بر روی آنها کار می شود.
در حاشیه این همایش دو کارگاه منطقه ویژه شهرستان های هم مرز با افغانستان و ترکمنستان برنامه ریزی شده که در آینده نزدیک برگزار می شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۱۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی