۱۳۹۷/۰۹/۱۲

سرپرست استانداری خراسان رضوی :

نقش محوری حوزه نخبگانی درگره گشایی مسائل ازصنعت تا تقویت سرمایه اجتماعی

سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت : امروز نخبگان و ظرفیت فکری اندیشمندان و دانشگاهیان می تواند و باید در حل بسیاری از مسائل جامعه اعم از حوزه صنعتی و کمک به ساخت قطعات مورد نیاز تا حوزه فرهنگی و اجتماعی و اصلاح و تقویت سرمایه های اجتماعی ورود یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ قربان میرزایی در شبکه جامع دانشگاه ها و مراکز علم و فناوری استان با بیان اینکه این هفته پژوهش فرصتی مغتنم است تا از آن در راستای برقراری و تقویت ارتباط نزدیک اساتید ، دانشگاهیان با بخش های مختلف فرهنگی ، اجتماعی و صنعتی بهره برد.
وی با اشاره به نمایشگاه هفته پژوهش که از امروز 12 آذرماه در مشهد برگزار می شود ، افزود : با توجه به مقدورات و امکانات اقداماتی که در این حوزه صورت گرفته مطلوب است اما در چهلمین سالگرد انقلاب با توجه به شرایط ویژه این کشور و تلاش دشمنان برای آسیب به پشتوانه اصلی نظام که مردم و اعتماد آنان است باید اقدامی ویژه تر و گسترده تر صورت گیرد.
وی با بیان اینکه کشور ما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همیشه در شرایط خاص بوده و در طی این سالها روزهای سخت بسیاری از جنگ، کودتا علیه این کشور تا تحریم های سیاسی و اقتصادی را پشت سر گذرانده اما امروز از آن جهت ویژه است که مهمتر از تحریم و فشارهای ناشی از آن که مردم ما آنها را همواره داشته اند ، اعتماد عمومی و رابطه بین حاکمیت و دولت با مردم را هدف قرار داده تا به نوعی دچار آسیب کند.
وی با بیان اینکه هر چند در جاهایی ضعف داشته و ضعیف عمل کرده ایم ، اما در بسیاری از موارد این اشکالات بزرگنمایی شده و می شود ، افزود : امروز نیاز است در یک هم اندیشی و همفکری برای اصلاح نگرش خود و سایر اجزا جامعه ، ارتقا بهره وری و تقویت سرمایه های اجتماعی و اعتماد عمومی و انگیزه کار وفعالیت تلاش و اقدام کنیم .
 وی وضعیت امروز از شرایط دوره جنگ شرایط سخت ترنیست، عنوان کرد : آن روزها همه در کنار هم در یک جبهه و برای یک هدف قرار گرفته و با دشمن می جنگیدند که خود رمز موفقیت ما بود و امروز هم باید چون آن زمان یکصد و یکپارچه به جای آنکه هم را منکوب و تخطئه کنیم در برابر دشمن ایستاده و از همه داشته های خود در نظام مقدس جمهوری اسلامی که برای آن خونها داده شد و ایثارگری ها شد با همه وجود دفاع و حراست کنیم . 
میرزایی تصریح کرد : امروز دانشگاه در حل بسیاری از مسائل می تواند کمک کند و در این میان آنچه بیش و پیش از همه اهمیت دارد آنکه با همفکری وتعامل دانشگاهیان و اندیشمندان نسبت به حل بسیاری از مسائل بویژه در حوزه سرمایه اجتماعی که بسترساز اعتماد و همبستگی اجتماعی است، اقدام شود.
وی تصریح کرد : اگر قرار بر اصلاح و بهبود است باید به این موضوع  به طور جدی همفکری و هم اندیشی بود و در واقع جامعه و کشور ما امروز بیش از هر چیز به تعقل ، تفکر و خرد جمعی و هم اندیشی نیازمند است .
 وی خطاب به اعضای شبکه جامع دانشگاه های استان افزود : باید شما به این مباحث ورود یافته در این حوزه ها راهکارهای موثری بیابید زیرا ظرفیت علمی و دانشی قابل توجهی در استان و کشور وجود دارد که بهره گیری از این توان می تواند به توسعه و بهبود امور و چالش ها و حرکت جامعه به سوی توسعه و رونق را رقم زند اما ما نگاه به درون نداشته و خود را باور نداریم که باید این امر اصلاح شود.
سرپرست استانداری خراسان رضوی ادامه داد : امروز یک عزم ملی نیاز است تا گام های بزرگی برای حل مسائل برداشته شود و نمایشگاه و هفته پژوهش فرصتی در این زمینه است و باید به صورت کاربردی برگزار شود تا اثر خود را بر حوزه های مختلف داشته باشد.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت وسایل ارتباطی و شبکه های اجتماعی گسترده در این زمینه افزود : دنیای امروز دنیای ارتباطات اما ما در استفاده از آن دچار ضعف هستیم و گاه همین ابزار را به گونه ای استفاده می کنیم که نتیجه معکوس می دهد و امروز باید در همین روشهای کاربرد و استفاده از ابزارهای ارتباطی هم اصلاح و طراحی های جدید صورت گیرد که جز با اعتماد به شبکه علمی دانشگاهی و فرهیختگان ممکن نیست.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۸۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی