۱۳۹۷/۰۹/۰۵

​سرپرست استانداری خراسان رضوی :

باید روحیه جهادی بسیجی ناب در خدمت و کمک به مردم گسترش یابد

سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت : باید روحیه جهادی سیجی ناب در خدمت و کمک به مردم تقویت شده و گسترش یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ،قربان میرزایی روز همایش بسیج و چهل سالگی افتخار ویژه بسیج کارکنان و ادارات استان افزود : بسیج نهادی ارزشمند و مدرسه ای است که در آن همگان درس ایثار، جهاد و خدمت می آموزند و در این راستا گام بر می دارند.
وی اظهار کرد : امروز فرهنگ جهادی و بسیجی فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی برای دفاع از اسلام و استکبار ستیزی توسعه یافته و اینک در درون هم باید قدرت انسجام و یکپارچگی خود را در کمک به حل مشکلات مردم و تسهیل شرایط تحمیلی دشمن نشان دهد.
وی افزود : بسیجی انسانی با احساس مسئولیت بالاست و اگر نقدی به شرایط دارد بر اساس این احساس مسئولیت است و در این راستا کمک به حل مسائل ومشکلات جامعه را تکلیف خود می داند و به دور از منافع خطی و جناحی و حزب و غیره خالصانه و متواضعانه برای خدمت به مردم تلاش می کند.
وی تصریح کرد : بسیجی عاشق خدمت است و خدمت به مردم فرصتی بی بدیل است از این رو همه مدیران و کارکنان در تمامی بخش ها با روحیه بسیجی و جهادگونه برای خدمت به مردم تلاش کنند و وظایف محوله را به بهترین نحو در تعامل با مردم و بخش های مختلف انجام دهند.
وی ادامه داد : همانگونه که در هشت سال دوران دفاع مقدس مردم ما بسیجی وار با الهام از مکتب اباعبدالله در مقابل دشمنان ایستادند و سربلند بیرون آمدند امروز هم باید راه شهدای این مرز و بوم برای حفظ عزت و اقتدار این نظام و کشور تداوم یابد و خدمت به این مردم که تا امروز از همه داشته های خود برای حفظ این نظام و کشور گذشتند محور عمل ما باشد.
میرزایی افزود : امروز باید فرهنگ بسیجی برگرفته از تفکر ناب انقلاب اسلامی و امام راحل در بین کارکنان و کارمندان نهادینه شود و در این راستا خدمت صادقانه و ادای تکلیف نسبت به شهدا و مردم وظیفه همه ماست .
فرمانده سپاه امام رضا (ع) نیز در این همایش اظهار داشت: هیچ امری بدون حضور مردم محقق نمی شود و قاعده قدرت در نظام اسلامی، مردم هستند.
سردار یعقوب علی نظری با بیان این که فلسفه تشکیل تمامی دستگاه ها، مقدمه سازی برای حضور مردم و بهره گیری از قدرت آنان است؛ افزود: دولت اسلامی در همین راستا حرکت می کند.
وی گفت: امام راحل (ره) بر همین اساس و اعتقاد، نهضت و انقلاب اسلامی را پایه گذاری کردند و به هیچ قدرتی و جریانی  جز مردم اتکا نداشتند.
فرمانده سپاه امام رضا (ع) تاکید کرد: محور بودن مردم یک باور و اعتقاد دینی و اسلامی برای ما است و به آن با نگاه ابزاری و شعاری پرداخته نمی شود.
سردار نظری تصریح کرد: امام عظیم الشان با برآورد از آینده در گسترش تفکر انقلاب اسلامی و تجربه های به دست آمده از جریان نهضت اسلامی، به منظور حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی، دستور تشکیل بسیج مستضعفان را در پنجم آذر سال 58 صادر کردند.
وی خاطر نشان کرد: در 39 سال گذشته و در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی شاهد هستیم که این شجره طیبه با همه گرفتاری ها و مشکلاتی که بر نظام عارض شد؛ دارای برکات و ثمرات فراوانی بوده است.
فرمانده سپاه امام رضا (ع) از دیکتاتوری دلار سخن گفت و تاکید کرد: همانگونه در حوزه های دفاعی و امنیتی مبنای حرکت ما تفکر انقلاب اسلامی است؛ در حوزه اقتصاد نیز باید اقتصادی مبتنی بر همین تفکر شکل بگیرد.
سردار نظری، اقتصاد مقاومتی و اصلاح الگوی مصرف را راستای شکل گیری اقتصاد اسلامی دانست و از همکاری سپاه امام رضا (ع) با دستگاه های اجرایی برای زمینه سازی حضور مردم در عرصه های مختلف و استفاده از ظرفیت های آنان خبر داد.
وی با بیان این که هم  اکنون بسیج امت اسلامی به صورت عملی وجود دارد و پیوستگی آن شکل گرفته است؛ اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک به صورت رسمی و علنی این مهم محقق شود.   
 
 
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۸۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی