۱۳۹۷/۰۸/۱۵

ورود بیش از دو میلیون زائر برای مراسم عزاداری دهه آخر صفر به مشهد الرضا (ع)

مدیرکل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی از ورود دو میلیون و ۱۶۲ هزار و ۳۸۵ زائر و مسافر از اربعین تا کنون به منظور شرکت در مراسم عزاداری های دهه پایانی ماه صفر خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، مهدی فروزان در این رابطه  افزود : از این جمعیت یک میلیون و 631 هزار و 431 نفر با وسایل نقلیه شخصی به مشهد سفر کرده اند .
وی عنوان کرد : از طریق ناوگان عمومی حمل و نقل جاده ای نیز 288 هزار و 430 زائر طی این مدت وارد مشهد الرضا (ع) شده اند.
وی جمعیت زائرانی که از طریق قطار تا کنون برای شرکت در مراسم عزاداری های رحلت حضرت رسول محمد مصطفی (ص) ، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام علی ابن موسی الرضا (ع) به مشهد وارد شده اند را نیز 149 هزار و 704 نفر و زائران جابه جا شده از طریق ناوگان هوایی را نیز 92 هزار و 830 نفر ذکر کرد.
 به گفته وی ، جمعیت زائران ورودی تا کنون نسبت به سال قبل در همین ایام رشد هشت درصدی دارد.
سخنگوی ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان رضوی گفت : همچنین 174 هزار هزار و 823 زائر پیاده در طول مسیرهای منتهی به مشهد الرضا (ع) در حرکت هستند.
وی افزود : این جمعیت در قالب 966 کاروان عازم مشهد  هستند که به طور متوسط هر کاروان 180 زائر پیاده دارد.
 به گفته وی ، عمده این کاروان ها در محور قوچان – چناران – مشهد با 289 کاروان و 54 هزار و 740 زائر می باشند و 201 کاروان هم با جمعیت 20 هزار و 508 نفر در محور جنوب ، 143 کاروان با 12 هزار و 301 زائر در محور تربت جام – فریمان و 239 کاروان با جمعیت 49 هزار و 766 زائر در مسیر نیشابور – مشهد در حال تردد هستند.
به گفته وی ، 146 کاروان نیز با جمعیت 17 هزار و 508 زائر پیاده هم از محور ملک آباد تا کنون وارد مشهد شده اند.
وی همچنین افزود : تا کنون از مرز دوغارون هم 3 هزار و 540 زائرافغانستانی برای مراسم دهه پایانی ماه صفر به استان وارد شده اند.

 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۴۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی