۱۳۹۷/۰۸/۱۴

معاون استاندار خراسان رضوی :

نگاه به مشکلات جامعه نباید صرفا با برچسب سیاسی مطرح شود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه نگاه ما به مشکلات موجود در جامعه صرفا نباید با برچسب سیاسی مطرح شود، گفت :آنچه که ما مکلف به رعایت آن هستیم حفظ اتحاد و انسجام با هدف تحکیم منافع ملی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ،محمد رحیم نوروزیان در نشست منتخبین تشکل های دانش آموزی استان  از شکل گیری برخی تصویرسازی های نادرست و افراطی نسبت به عملکرد دولت ابراز تاسف کرد و گفت: رسانه ها به ویژه صدا و سیما، روابط عمومی دستگاههای حاکمیتی و اجرایی باید رسالت خود را نسبت به هدایت صحیح افکار عمومی در چرخه مشکلات ملی به بهترین شکل انجام دهند.
معاون استاندار خراسان رضوی با اشاره به اهمیت کار تیمی و خرد جمعی تصریح کرد : تقویت این فرهنگ سبب ساز اعتماد ملی خواهد بود.
نوروزیان افزود : انسجام بین احزاب مختلف سیاسی و احترام به اصل دموکراسی عامل توسعه چتر نظام اسلامی است.
معاون استاندار در بخش دیگری از سخنان خود به رابطه بین حکومت با مردم اشاره کرد و گفت: تاکنون هیچ قدرتی نتوانسته است با هر درجه از حرص وطمع بر کشور ایران مستولی گردد.
وی عبور کشور ایران از چهار بحران بزرگ حمله رومی ها، امویان، مغولان و غربیان در طول تاریخ را دلیل محکمی بر این ادعا خواند.
معاون استاندار به فرمایش امام خمینی(ره) استناد کرد و گفت: اختلاف و فراموشی هدف دو عامل بزرگی است که آسیب آن به اصل نظام و انقلاب انکار ناشدنی است.
وی وجود اختلاف و تفرقه را در جامعه از گوساله پرستی مخرب تر دانست.
وی گفت: بیش از 72 درصد از شهدا و رزمندگان کشور ما را جوانان و نوجوان شکل داده اند که بین سنین 16 تا 25 سال داشته اند و از آن به عنوان یک ارزش یاد کرد.
معاون استاندار بر شکل گیری و تقویت هسته های مطالعاتی به دور از برچسب زدن های سیاسی  توسط دانش آموزان تاکید کرد و گفت: دشمن به دنبال خشک کردن ریشه های انقلاب اسلامی  در بین جوانان است.
وی خطاب به تمام جوانان حاضر درجلسه، آنان را از روحیه مدرک گرایی بر حذر داشت و گفت: صرف مدرک گرایی هیچ دردی را دوا نمی کند. لذا نباید دچار این نگاه غلط گردید.
نوروزیان شکوه راهپیمایی 13 آبان 97 را در یکی از حساس ترین برهه های تاریخی کشور، مبین شعور و فهم سیاسی _ اجتماعی مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان دانست و افزود: حفظ و تداوم روحیه حق خواهی و حق طلبی در میان دانش آموزان لازمه تداوم انقلاب اسلامی است.
 وی عنوان کرد : تجربه نشان می دهد کسانی که بر کشور اثر گذارند و در آینده سکان داران اصلی آن هستند غالبا از میان دانش آموزان فعال در تشکل های مختلف دانش آموزی هستند.
نوروزیان با بیان این مطلب اظهار کرد : عضویت در تشکل های دانش آموزی سبب مسئولیت پذیری و رشد عقاید خواهد شد.
وی دانش آموزان را بخش عظیمی از نخبگان جامعه دانست که شور، هیجان ، دغدغه اجتماعی و احساس مسئولیت همیشه در میان آنها زنده است.
معاون استاندار از سطح بالای مطالب مطرح شده توسط منتخبین تشکل های دانش آموزی در جلسه ابراز خرسندی کرد و گفت: دیدگاههایی که برخاسته از متن جامعه توسط دانش آموزان با نگاه علمی در چنین محافلی مطرح می گردد؛ یقینا در تصمیم سازی های استانی و به تبع ملی اثر گذار و کمک کننده خواهد بود.
جمعیت دانش آموزان خراسان رضوی بالغ بر یک  میلیون و 250 هزار نفر است که پس از استان تهران بیشترین آمار دانش آموزی را به خود اختصاص داده است.
در این نشست نمایندگان منتخب تشکل های دانش آموزی پیشگامان، انجمن های اسلامی، هلال احمر، مجلس دانش آموزی ، خبرگزاری پانا نظرات خود را در قالب انتقاد و پیشنهاد با محوریت مسائل  اقتصادی ، معیشتی، اشتغال،  علمی، اعتقادی مطرح داشتند.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۸۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی