۱۳۹۷/۰۷/۱۹

استاندار خراسان رضوی :

دانشگاه علوم پزشکی مشهد تفاهمنامه ساخت بیمارستان حاشیه شهر را امضا نکرد

استاندار خراسان رضوی گفت : دانشگاه علوم پزشکی مشهد بدون توجیه و علی رغم تاکید وزیر بهداشت بر گره گشایی از مشکل ساخت بیمارستان حاشیه شهر ،از امضاء تفاهم نامه مربوطه خودداری کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛علیرضا رشیدیان در حاشیه سفر وزیر راه و شهرسازی به مشهد افزود: بر اساس مصوبه سفر رئیس جمهور کلنگ احداث این بیمارستان به زمین زده شد و قرار بود این پروژه به صورت تامین هزینه 50 درصد توسط وزارت بهداشت و درمان و 50 درصد دیگر از سوی راه و شهرسازی اجرایی شود .
وی توضیح داد : اما به دلیل اختلاف بر سر اینکه کدامیک تامین مالی اولیه پروژه را انجام دهند کار به تاخیر افتاده بود که وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در سفر اخیر خود تاکید کرد که گره این مشکل را طی هماهنگی با بخش های مربوطه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و راه و شهرسازی باز کنیم .
 وی ادامه داد : بدین منظور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری طی جلسه ای با طرف های ذیربط فرمولی برای این موضوع تهیه و آماده کردند که در این راستا راه و شهرسازی به صورت قانونی متعهد به تامین سهمیه 50 درصد خود با واگذاری زمین و بر اساس صورت وضعیت پیشرفت پروژه شده بود.  
وی تصریح کرد : در سفر وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به مشهد پیشنهاد شد با استفاده از ظرفیت یکی از پیمانکارانی که به صورت منفی و امانی در استان کار می کنند عملیات ساخت پروژه بر اساس فرمول تعیین شده و تقسیم کار صورت گرفته آغاز شود.
رشیدیان  اظهار کرد : بر این مبنا با ارائه زمین از سوی راه و شهرسازی ،ابعاد زمین و بارگذاری آن مشخص و بنا شد در مرحله اول واگذاری زمین، بخش تجاری زمین که ارزش افزوده بیشتری دارد در اختیار دانشگاه قرار گیرد و با اجرای آن از محل انتفاع آن ،بقیه پروژه اجرایی شود که  کلیات تفاهم نامه هم در جلسه ای آماده شد و مقرر گردید در سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به امضای طرفین برسد.
به گفته وی ، قرار بود با انجام 25 درصد کارتوسط پیمانکار  وزارت راه و شهرسازی 50 درصد سهم خود را به صورت زمین تامین نماید.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد : علی رغم صحبت وزیر بهداشت و درمان و تاکید بر حل این مشکل در استان رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد پای کار نیامد و تفاهمنامه ای که قرار بود به امضای مدیر کل راه و شهرسازی استان ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، معاون عمرانی استانداری و معاون وزیر راه و شهرسازی می رسید ،معطل ماند  در حالی که با انجام این توافق گره این پروژه باز می شد و اثرات و ثمرات آن برای مردم بویژه حاشیه شهر مشهد محسوس می بود.
 رشیدیان ابراز امیدواری کرد : این اقدام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد عملا ما را از نظر زمانی دچار مشکل پیچیده ای کرد که امیدواریم با تدبیر وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی سریعتر حل شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۳۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی