۱۳۹۷/۰۷/۱۷

​معاون استاندار خراسان رضوی :

لزوم اتخاذ مواضع پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری آنفلوآنزا در بین طیور استان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ضمن تشکراز دست اندرکاران بویژه دامپزشکی استان برای کنترل آنفولانزای پرندگان در استان بر لزوم اتخاذ مواضع پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری آنفلوآنزا در بین طیور استان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، محمد رحیم نوروزیان در ستاد مقابله و پیشگیری از  آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خراسان رضوی اظهار کرد: تشکیل ستاد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان برای تدوین برنامه های پیشگیرانه است تا متولیان و مرغداران از شیوع یکباره این بیماری غافلگیر نشوند.
وی با اشاره به رتبه های استان در تولید مرغ و تخم مرغ، پیشگیری از بیماری را بسیار مهم خواند و گفت: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی دامپزشکی، توجه مرغداران به مسایل بهداشتی، جلوگیری از جابجایی هرگونه طیور، تخم مرغ و نهاده مرتبط بدون مجوز دامپزشکی می توان از شیوع این بیماری جلوگیری کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با آغاز فصل سرما خواستار همکاری جهاد کشاورزی با دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع احتمالی این بیماری در بین طیور شد.
نوروزیان گفت: برنامه ریزی بلندمدت برای ساماندهی بهداشتی بازارهای فروش پرندگان، شناسایی و پلمب تمامی مزارع پرورشی غیرمجاز در استان و مقابله با متخلفان حمل غیربهداشتی و پرورش غیرمجاز و معرفی آنان به مراجع قضایی باید با جدیت پیگیری شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۵۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی