۱۳۹۷/۰۶/۲۲

یکی از مصادیق محورهای وحدت شیعیان، جریان اربعین است

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: محور وحدت شیعیان اماکن مذهبی و رویدادهای مذهبی در دنیاست که یکی از مصادیق آن، جریان اربعین است می باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در همایش استانی موکب داران اربعین حسینی (ع)
افزود: افزایش و اشتیاق مشتاقان زیارت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در سطح جهانی موجب اسلام هراسی از قدرت نظام جمهوری اسلامی در غرب شده است.
وی با بیان این که از این رو دشمنان تمام تلاش خود را برای برهم زدن این وحدت و اقتدار به کار بسته؛ اظهار داشت:  برگزاری همایش جهانی پیاده روی اربعین حسینی (ع) در کشور  عراق باعث نگرانی دولتمردان غرب شده به گونه ای که در پی خدشه دار کردن این اتحاد و این رویداد جهانی هستند.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی خاطر نشان کرد:  برای ایجاد چالش در اتحاد بین مسلمانان دو مؤلفه ی اماکن مذهبی و  رویدادهای مذهبی مورد هدف و نیرنگ دشمنان قرار گرفته است و همه ی ما باید هوشیارانه بتوانیم نقشه های شوم آنان را نقش بر آب کنیم.
حسینی ادامه داد: رویدادهایی مثل دهه پایانی ماه صفر، حج و اربعین حسینی (ع) نقشی اساسی در اتحاد بین مسلمانان جهان به ویژه  مسلمانان دو کشور عراق و ایران دارند .
وی تاکید کرد: به همین دلیل امروزه شاهد هستیم که چگونه دشمنان با حیله هایی اعم از جلوه دادن مشهد الرضا (ع) به عنوان شهر ناهنجاری های اخلاقی تا ایجاد آشوب در شهر بصره ؛ در پی ایجاد تفرقه و تحت الشعاع قرار دادن پیاده روی اربعین هستند.
 سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی  تصریح کرد: قاطعانه باید گفت که 97 درصد زائران عراقی به صورت خانوادگی و سه درصد  باقیمانده نیز به صورت پیاده روی از مرز چزابه وارد ایران شده و به پابوسی آقا علی ابن موسی الرضا (ع) مشرف می شوند و این می تواند ادعاهای واهی دشمنان را باطل کند.
جانشین رئیس ستاد اربعین استان تأکید کرد: تبلیغ به هنگام و صحیح برای همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی (ع) ، رعایت کامل اصول و فرهنگ زیارت ، رعایت فرهنگ میزبانی عراق ، رعایت جایگاه مرجعیت و قوانین دولت عراق، از مهمترین اصولی است که می تواند به عنوان تاکتیک فرهنگی، تمامی حیله ها و نقشه های شوم استکبار جهانی را بر ملا سازد.
وی در خصوص موضوع مشارکت های مردمی ضمن تقدیر و تشکر از خیران این عرصه، افزود مهم ترین اصل در جریان ارائه خدمات در اربعین مردم محوری بوده که باید مورد توجه قرار گیرد .
حسینی در مورد مسائل روز و اوضاع سیاسی جاری نیز گفت: اربعین امسال با توجه به اینکه در آستانه 40 سالگی انقلاب قرار داریم  و به طور معمول انقلاب ها در 40 سالگی به پختگی لازم می رسند لذا استکبار جهانی به دنبال ناکار آمدی و برهم زدن اقتدار آن می باشد؛ از حساسیت های سیاسی و اجتماعی خاصی برخوردار است.
جانشین رئیس ستاد اربعین استان  تاکید کرد: شجره طیبه انقلاب اسلامی ایران  به لطف الهی روز به روز در زمینه های مختلف کارآمد و پخته تر شده است.
وی گفت: امروزه جمهوری اسلامی در بین 400 میلیون شیعه تبدیل به یک مولفه اقتدار و قدرت شده و نقش محوری خود را ایفا می نماید لذا آمریکا و استکبارجهانی به دنبال برهم زدن این اقتدار هستند ولی ب با هوشیاری و عملکرد مناسب و به وقت ما، این عملیات تخریبی نقش بر آب خواهد شد.
حسینی در خصوص نحوه ارائه خدمات مواکب به زائران اربعین، تصریح کرد: لازم است موکب ها از کیفیت بالایی برخوردار باشند و مورد ارزیابی قرار گیرند .
شایان ذکر است؛ موضوع صدور ویزای ارزان قیمت برای عوامل خدمت رسان به زائران در دستور کار ستاد اربعین استان است و پیگیری های لازم در این خصوص به عمل خواهد آمد .
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۱۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی