۱۳۹۷/۰۶/۲۱

استاندار خراسان رضوی:

بزرگترین درس مکتب عاشورا، فرهنگ ایثار و شهادت است/ تشییع پیکر ۹ شهید گمنام دوران دفاع مقدس در استان

استاندار خراسان رضوی فرهنگ ایثار و شهادت را بزرگترین درس مکتب عاشورا عنوان کرد.

 
استاندار خراسان رضوی فرهنگ ایثار و شهادت را بزرگترین درس مکتب عاشورا عنوان کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان از شهدا به عنوان مظاهر خداباوری یاد کرد که با اعتقاد عمیق خود به ارزش های دینی و الهی پا به عرصه میدان جهاد گذاشتند و عشق خود به این مسیر متعالی و دفاع از میهن و مردم را در عمل به اثبات رساندند.
وی با تاکید بر این که تمامی برنامه های گرامیداشت دفاع مقدس باید به  شناخت بیشتر شهدا این معلمان مکتب ایثار و شهادت منجر شود؛ گفت: در شرایطی که دشمن با تحریم و تهاجم اقتصادی بر مردم فشار وارد کرده است؛ تاسی به منش و روش شهیدان به عنوان نمادهای ما می توانیم که با اتکا به ارزش های دینی و توانمندی های داخلی در برابر زیاده خواهی دشمنان ایستادند؛ می تواند در حل مشکلات جامعه و برون رفت از این شرایط تاثیر گذار باشد.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا منتی بر شهیدان نیست بلکه منت کشی از انان است چرا که ما نیازمند فرهنگ ایثار و شهادتبرای فائق آمدن بر مشکلات امروز هستیم.
رشیدیان ادامه داد: نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه ضامن حفظ و تداوم حرکت پیش رونده انقلاب است که باید به دور از موضوعات جناحی، حزبی و سیاسی آن هم در آستانه چهل سالگی نظام  به آن پرداخته شود.
وی با بیان این که توجه به معارف دوران دفاع مقدس و پرداختن به موضوع فرهنگ ایثار و شهادت منحصر به هفته و زمان خاصی نیست ؛ خاطر نشان کرد: هفته دفاع مقدس؛ نماد ظهور و بروز و مجالی برای ارائه اقدامات و برنامه های انجام شده در طول سال است.
استاندار خراسان رضوی فرهنگ ایثار و شهادت را مبنای قدرت جمهوری اسلامی و تفکر انقلاب دانست که باید در تمامی بخش ها و گروه های جامعه،  نهادینه و ساری و جاری باشد.
رشیدیان در ادامه تاکید کرد: باید بین برنامه های هفته دفاع مقدس از سوی نهادها و دستگاه های اجرایی مرتبط همپوشانی لازم وجود داشته باشد.
وی اظهار داشت: در هفته دفاع مقدس باید ارگان های نظامی، نهادهای فرهنگی، اهالی فرهنگ و هنر و سازمان های مردم نهاد وارد عمل شوند و برای برجسته سازی یاد و نام  شهدا و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند.
استاندار خراسان رضوی  بیان کرد: برپایی نمایشگاه های هفته دفاع مقدس در حوزه و دانشگاه، برگزاری تئاترهای خیابانی و فیلم های سینمایی با موضوع دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه کتاب دفاع مقدس، شب های شعر، خاطره گویی با محتوای مناسب، پرداختن به موضوع پژوهش با محوریت انتقال فرهنگ دفاع مقدس در این هفته ضروری است.
رشیدیان گفت:خراسان رضوی نقش مهمی در دوران دفاع مقدس داشته که باید پیگیری های لازم انجام گیرد تا مستندات و مدارک یا بازگویی خاطرات مربوط به افرادی که در این حماسه آفرینی ها تاثیرگذار بودند، جمع آوری و برای آیندگان به منظور بهره گیری از تجربه هشت ساله مذکور ثبت بماند.
وی افزود: طراحی دروسی مرتبط با موضوع دفاع مقدس در دانشگاه ها یا مدارس باید متناسب با مخاطبان آنها تنظیم شود، موضوعات زیاد در حوزه دفاع مقدس وجود دارد که می توان از آن ها کتاب تولید کرد.
26 شهریور ماه سال جاری پیکر مطهر  9 شهید گمنام در استان تشییع خواهد شد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی