۱۳۹۷/۰۶/۲۰

دکتر حسینی :

دو هزار و ۵۳ مورد تأسیسات زیارت و گردشگری استان در خدمت زائران است

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از روند خدمت رسانی به زائران در سه زائرسرای ارزان قیمت و زائر شهر رضوی بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی از زائرسراهای کرامت مربوط کمیته امداد امام (ره)، فدک استان قزوین و آفتاب ولایت مربوط به حوزه علمیه که در مجموع ظرفیت روزانه بیش از دو هزار پذیرش زائر را دارند و نیز دو زائرشهر رضوی متعلق به آستان قدس رضوی بازدید کرد و از نزدیک با مسئولان، خادمان و زائران حضرت ثامن الحجج (ع) به گفتگو پرداختند.
وی در حاشیه این بازدیدها در مورد امکانات اقامتی خراسان رضوی بیان داشت: ما در استان 2053 مورد تأسیسات گردشگری و زیارت داریم که هر کدام از آن ها می تواند قشر خاصی از  زائران را پوشش دهد.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: زائرسراهای ارزان قیمت 35 زائرسرا را شامل می شود که تا کنون سه مجموعه از آنها به بهره برداری رسیده است و 12 مجموعه دیگر از آنها نیز تا آخر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید .
حسینی افزود: زائرشهر رضوی نیز برای پوشش دهی و خدمات رسانی به زائران از سراسر کشور که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند طراحی شده است.
وی تاکید کرد: این موضوع که برخی ادعا می کنند این زائرشهرها و زائرسراها باعث کاهش رونق هتل ها و سایر مراکز اقامتی می شوند، مورد تأیید نیست؛ زیرا این مراکز، مخاطبان خاص خود را دارند که اگر وجود نمی داشتند یا این دسته از زائران به مشهد نمی آمدند و یا اگر مشرف می شدند به مراکز اقامتی مثل هتل ها مراجعه نمی کردند.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: سیاست استان تقویت مراکز اقامتی رسمی مثل هتل هل، هتل آپارتمان ها، زائرسراهای ارزان قیمت و زائر شهرهاست و کاستن از مراکز اقامتی غیر رسمی مثل مدارس ، حسینیه ها و زائرسراهای دولتی ، تا از این طریق دو اتفاق خجسته رقم بخورد؛ اول این که هتل داران و مراکز رسمی اقامتی رونق یابند و دوم این که با تمهیدات و تسهیلات ؛ این گروه از میهمانان آقا علی ابن موسی الرضا(ع) از اقامت مناسب تری برخوردار شده و پذیرایی در شأن از آنها به عمل آید.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی