۱۳۹۷/۰۱/۱۵

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛

ورود بیش از ۱۴ میلیون نفر زائر و مسافر به استان در ۱۹ روز گذشته

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۱۴ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۱۰۰ نفر به استان از روز ۲۵ اسفند سال گذشته تا چهاردهم فروردین ماه سال جاری خبر داد.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود 14 میلیون و 215 هزار و 100 نفر به استان از روز 25 اسفند سال گذشته تا چهاردهم فروردین ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 11 درصد رشد دارد.
وی افزود: یک میلیون و 123 هزار و 74 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 3.5 درصد کاهش داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 388 هزار و 361 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 3.2 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز 250 هزار و 169 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته هشت درصد کاهش دارد.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا 14 فروردین ماه سال جاری به استان وارد شده اند هم 12 میلیون و 453 هزار و 496 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 13.3 درصدی مواجه بوده است.
 سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد مقدس هم گفت: از روز 25 اسفند سال گذشته تا 14 فروردین ماه  سال جاری ماه هشت میلیون و 441  هزار و 418 نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، 12 درصد رشد دارد.
فروزان افزود: 834 هزار و 447 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  مشهد مقدس وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، چهار درصد رشد داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 388 هزار و 361 نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد مقدس سفر کرده اند که با رشد 3.2 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد به مشهد مقدس وارد شده اند را  نیز 249 هزار و 506 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 8.2 درصد کاهش داشته است.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا 14 فروردین ماه سال جاری به مشهد مقدس وارد شده اند هم 6 میلیون و 969 هزار و 104 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 13 درصدی مواجه بوده است.
گفتنی است؛ متوسط ورود روزانه زائر و گردشگر به استان 748 هزار و 163 نفر و این آمار برای مشهد مقدس 444 هزار و 285 نفر می باشد.
 
 
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۰۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی