۱۳۹۷/۰۱/۱۳

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛

ورود حدود ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر زائر و مسافر به استان در ۱۷ روز گذشته

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۱۲ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۳۶ نفر به استان از روز ۲۵ اسفند سال گذشته تا دوازدهم فروردین ماه سال جاری خبر داد.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود 12 میلیون و 683  هزار و 36 نفر به استان از روز 25 اسفند سال گذشته تا دوازدهم فروردین ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 11 درصد رشد دارد.
وی افزود: یک میلیون و 15 هزار و 643 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 1.7 درصد کاهش داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 347 هزار و 523 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 3.4 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز 224 هزار و 158 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 9 درصد کاهش دارد.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا 12 فروردین ماه سال جاری به استان وارد شده اند هم 11 میلیون و 95 هزار و 712 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 11 درصدی مواجه بوده است.
 سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد مقدس هم گفت: از روز 25 اسفند سال گذشته تا 12 فروردین ماه  سال جاری ماه هفت میلیون و 496  هزار و 219 نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، 10 درصد رشد دارد.
فروزان افزود: 759 هزار و 717 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  مشهد مقدس وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل،  چهار دهم درصد رشد داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 347 هزار و 523 نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد مقدس سفر کرده اند که با رشد 3.4 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد به مشهد مقدس وارد شده اند را  نیز 223 هزار و 551 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 9  درصد کاهش داشته است.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا 12 فروردین ماه سال جاری به مشهد مقدس وارد شده اند هم 6 میلیون و 165 هزار و 428 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 12 درصدی مواجه بوده است.
گفتنی است؛ متوسط ورود روزانه زائر و گردشگر به استان 746 هزار و 61 نفر و این آمار برای مشهد مقدس 440 هزار و 954  نفر می باشد.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۴۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی