۱۳۹۷/۰۱/۱۲

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛

ورود حدود ۱۲ میلیون نفر زائر و مسافر به استان در ۱۶ روز گذشته

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۱۱ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۵۶۹ نفر به استان از روز ۲۵ اسفند سال گذشته تا یازدهم فروردین ماه سال جاری خبر داد.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود 11 میلیون و 987  هزار و 569 نفر به استان از روز 25 اسفند سال گذشته تا یازدهم فروردین ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 10 درصد رشد دارد.
وی افزود: 952هزار و 37 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 1.7 درصد کاهش داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 327 هزار و 104 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 3.6 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز 210 هزار و 964 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 9.6 درصد کاهش دارد.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا 11 فروردین ماه سال جاری به استان وارد شده اند هم 10 میلیون و 497 هزار و 464 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 11.7 درصدی مواجه بوده است.
 سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد مقدس هم گفت: از روز 25 اسفند سال گذشته تا 11 فروردین ماه  سال جاری ماه هفت میلیون و 89  هزار و 301 نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، 9 درصد رشد دارد.
فروزان افزود: 713 هزار و 908 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  مشهد مقدس وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، تغییری نداشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 327 هزار و 104 نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد مقدس سفر کرده اند که با رشد 3.6 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد به مشهد مقدس وارد شده اند را  نیز 210هزار و 357 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 9.5  درصد کاهش داشته است.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا 11 فروردین ماه سال جاری به مشهد مقدس وارد شده اند هم پنج میلیون و 837 هزار و 932 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 11 درصدی مواجه بوده است.
گفتنی است؛ متوسط ورود روزانه زائر و گردشگر به استان 749 هزار و 223 نفر و این آمار برای مشهد مقدس 443 هزار و 81 نفر می باشد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۰۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی