۱۳۹۷/۰۱/۱۰

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛

ورود حدود ۱۰.۵ میلیون نفر زائر و مسافر به استان در ۱۴ روز گذشته

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۱۰ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۵۴۴ نفر به استان از روز ۲۵ اسفند سال گذشته تا نهم فروردین ماه سال جاری خبر داد.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود 10 میلیون و 435 هزار و 544 نفر به استان از روز 25 اسفند سال گذشته تا نهم فروردین ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 9 درصد رشد دارد.
وی افزود: 833 هزار و 131 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 1.4 درصد کاهش داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 286 هزار و 266 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد چهار  درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز 184 هزار و 650 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 8.6 درصد کاهش دارد.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا نهم فروردین ماه سال جاری به استان وارد شده اند هم 9 میلیون و 131 هزار و 544 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 11 درصدی مواجه بوده است.
 سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد مقدس هم گفت: از روز 25 اسفند سال گذشته تا نهم فروردین ماه  سال جاری ماه 6میلیون و 165  هزار و 867  نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، هشت درصد رشد دارد.
فروزان افزود: 620 هزار و 666 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  مشهد مقدس وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، چهار  دهم درصد کاهش داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 286هزار و 266  نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد مقدس سفر کرده اند که با رشد 4.3 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد به مشهد مقدس وارد شده اند را  نیز 184 هزار و 115 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 8.5  درصد کاهش داشته است.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا نهم فروردین ماه سال جاری به مشهد مقدس وارد شده اند هم پنج میلیون و 74 هزار و 820 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 10 درصدی مواجه بوده است.
گفتنی است؛ متوسط ورود روزانه زائر و گردشگر به استان 745 هزار و 399 نفر و این آمار برای مشهد مقدس 440 هزار و 419 نفر می باشد.
 
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۹۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی