۱۳۹۶/۱۰/۱۶

تمدن ساز بودن دین، جوهره اصلی انقلاب اسلامی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی به همراه مدیر کل دفتر فرهنگی اجتماعی از موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام بازدید کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی به همراه مدیر کل دفتر فرهنگی اجتماعی از موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام بازدید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در نشست با حجت‌الاسلام دعایی مدیرعامل موسسه گفت: انقلاب اسلامی در برهه‌ای از زمان بروز کرد که دو مکتب کاپیتالیسم و مارکسیسم شکست‌خورده بودند و جوهره اصلی انقلاب اسلامی این بود که دین تمدن ساز است.
وی با اشاره به نظر مخالفین نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: مخالفین انقلاب اسلامی دین تمدن ساز را خشن می‌دانند، آن را غیر مردمی دانسته و دین را زندگی ساز و کارآمد نمی‌دانند.
معاون سیاسی، امنیتی  و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: حرکت موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی در راستای آوردن آموزه‌های دین به سطح جامعه و ورود دین به زندگی زمینی مردم بسیار ارزنده است و در راستای کارآمد وزندگی ساز بودن دین است.
حسینی با اشاره به تعیین 6 هدف راهبردی در استان یعنی تولید اشتغال، امنیت، کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی، ارتقا حقوق شهروندی، ارتقا فعالیت‌های فرهنگی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با تکیه‌بر سازمان‌های مردم‌نهاد امکان‌پذیر است و این موسسه می‌تواند در این بخش به کمک استان بیاید.
وی افزود: از تجربیات موسسه می‌توان در هیئت اندیشه‌ورز حوزه آسیب‌های اجتماعی و همچنین هیئت اندیشه‌ورز حوزه خانواده نیز بهره برد.
معاون استاندار با اشاره به کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها گفت: کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها فراهم کردن فضایی با چارچوب اخلاق، منطق و استدلال برای گفتن و شنیدن نظرات متفاوت و تضارب آراء در حوزه‌های گوناگون می‌باشد و از طریق ارتباط این موسسه با دانشگاه‌های استان می‌توان به رونق کرسی‌های آزاداندیشی کمک کرد.
حسینی یکی از سیاست‌های راهبردی در حوزه سازمان‌های مردم‌نهاد را توانمندسازی آن‌ها دانست و گفت: موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام می‌تواند از طریق برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی برای سمن‌ها به توانمندسازی آن‌ها کمک کند.
 شایان ذکر است موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام، از سال ۱۳۸۱ فعالیت محتوایی خود را شروع کرد و در سال ۱۳۸۶ به طور رسمی به عنوان یک سازمان مردم نهاد  در سطح استان خراسان، از استانداری خراسان پروانه‌ فعالیت گرفت.
 این موسسه در سال ۱۳۹۲ از وزارت کشور، پروانه‌ فعالیت در سطح ملی دریافت کرد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی