۱۳۹۶/۰۹/۲۱

موافقت با جذب ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی گفت: با جذب ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی با هدف توسعه و رونق اشتغال در این استان موافقت شده که این حجم سرمایه گذاری در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات انجام می شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: با جذب 500 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی با هدف توسعه و رونق اشتغال در این استان موافقت شده که این حجم سرمایه گذاری در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات انجام می شود.
به گزارش  اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوس، علی رضا رشیدیان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در سبزوار افزود: پس از برجام شرایط مناسبی برای جذب سرمایه گذاری در استان خرسان رضوی فراهم شده و این استان با توجه به مزیت های خوب و جایگاه راهبردی، نیاز به جذب بیشتر سرمایه گذاری خارجی و بخش خصوصی دارد.
وی گفت: یکی از اهداف کلان توسعه، جذب سرمایه گذاری است که از 2 روش سرمایه گذاری داخلی با کمک بخش خصوصی و منابع بانکی و سرمایه گذاری خارجی محقق می شود.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه سبزوار از قطب های اقتصادی استان است که طی سال های گذشته ظرفیت های مناسبی در آن فعال شده، افزود: این شهرستان در حوزه صنعت ظرفیت های خوبی دارد و در بخش معدن نیز با سرمایه گذاران خارجی توافقاتی صورت گرفته است.
رشیدیان با اشاره به اخذ مجوز برای ایجاد کارخانه خودروسازی در سبزوار افزود: در این خصوص زمینی پیشنهاد شده و کارهای ابتدایی و بازرسی آن انجام گرفته و امیدواریم با قطعی شدن مساله زمین، کار سرمایه گذاری این طرح تسریع یابد.
وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی در توسعه سبزوار نقش بسزایی دارد، اظهار کرد: در سالهای نخست پیگیری منطقه ویژه اقتصادی جانمایی زمین نادرست و با کمی تاخیر صورت گرفت و هم اکنون مطالعات زیست محیطی آن در حال انجام است که البته کمی زمان می برد.
استاندار خراسان رضوی اظهار امیداوری کرد که با همت و تلاش فرماندار ویژه، نمایندگان مجلس، امام جمعه و مسئولان سبزوار توسعه صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این شهرستان شتاب بگیرد.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۳۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی