۱۳۹۶/۰۱/۳۱

با حضور مسئولان دو کشور انجام شد؛

امضا قرارداد همکاری بین اتاق های بازرگانی خراسان رضوی و جمهوری تاتارستان

با حضور استاندار خراسان رضوی و رئیس جمهور تاتارستان، امضا قرارداد همکاری بین اتاق های بازرگانی خراسان رضوی و جمهوری تاتارستان به امضا رسید.

با حضور استاندار خراسان رضوی و رئیس جمهور تاتارستان، امضا قرارداد همکاری بین اتاق های بازرگانی خراسان رضوی و جمهوری تاتارستان  به امضا رسید.   
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این خصوص گفت: بر اساس این قرار داد طرفین تفاهم کردند به منظور مدیریت مناسب و دسترسی آسان تر به اطلاعات و فرصت های تجاری موجود و تسریع در همکاری های تجاری و بازرگانی دو جانبه، میز بازرگانی تاتارستان در اتاق بازرگانی استان و میز خراسان رضوی را در اتاق بازرگانی تاتارستان ایجاد کنند.
وی افزود: مقرر شد تمامی ارتباطات تجاری اتاق های بازرگانی از جمله تبادل اطلاعات تجاری، معرفی تجار و بازرگانان برای کار، تسهیل ویزایی، هماهنگی همایش های مشترک، سمینارها، نمایشگاه های تخصصی بازرگانی از طریق مسئولان این میزها و با هماهنگی وزارت امور خارجه ی طرفین باشد.
استاندار خراسان رضوی گفت: طرفین باید مطابق با قوانین کشورهای متبوع خود و با توافق و درک فرصت های موجود بین دو کشور، اقدامات منجر به توسعه ی همکاری ها ی اقتصادی و ترویج مبادلات تجاری بین شرکت های دو کشور را تشویق و تسهیل کنند.
رشیدیان خاطر نشان کرد: طرفین باید بر اساس این قرار داد، برای شناساندن امکانات در زمینه توسعه روابط تجاری دو جانبه و تبادلات اقتصادی دو طرفه تلاش کنند.    
وی تصریح کرد: تبادل منظم انتشارات موجود و اطلاعات مربوط به تجارت خارجی، تولید و صادرات و همچنین اطلاعات مربوط به قوانین اقتصادی و تجاری قابل اجرا در حوزه ی قضایی، از دیگر مفاد این قرار داد است.
استاندار خراسان رضوی گفت: به مشارکت در برگزاری نمایشگاه های متقابل، تبادل هیات های تجاری تشویق و سازمان دهی جلسات برای نمایندگان دو کشور به منظور دستیابی به روش های اجرایی برای عملیاتی شده این قرار داد و همکاری بین سازمان های تجاری و شرکت های خصوصی در زمینه ی تبادل اطلاعات، تماس و  ملاقات تجار دو طرف، در این قرار داد تاکید شده است.  
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی