۱۳۹۵/۱۰/۲۵

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

برنامه ریزی و تلاش برای حفظِ حضورِدو نماینده ی فوتبال استان، در لیگ برتر

با حضور استاندار خراسان رضوی، جلسه ی شورای ورزش های همگانی استان برگزار شد.

با حضور استاندار خراسان رضوی، جلسه ی شورای ورزش های همگانی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این جلسه با بیان اینکه حفظ دو تیم فوتبال نماینده ی استان در لیگ برتر دارای اهمیت است ، گفت: باید از ظرفیت های موجود در استان بدین منظور استفاده مطلوب شود.
وی با بیان اینکه سازمان های دولتی هیج مجوز و ردیف اعتباری  برای هزینه کردن از بودجه های دولتی برای تیم داری ندارند؛ افزود: اما این امکان برای  شرکت های دولتی وجود دارد.
 استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: برخی استان های کشور از قبیل آذربایجان، اصفهان، اراک و غیره دارای شرکت های بزرگی هستند که ظرفیت سرمایه گذاری در مدیریت و حفظ و نگهداری تیم ها را دارند اما در این استان علی رغم  وجود شش هزار واحد صنعتی که 96 درصد آنها بخش خصوصی و صنایع کوچک هستند این امکان خیلی فراهم نیست.
رشیدیان تصریح کرد: 4.5 درصد واحدهای صنعتی استان دولتی است که رقم خیلی قابل توجهی نیست ضمن آنکه همین واحدها از جمله ایران خودرو خراسان و فولاد دچار محدودیت هایی هستند چنانکه از حدود بیش از دوسال قبل پیگیری برای انتقال حساب های ایران خودرو به استان در حال انجام است و محقق نشده و نیز فولاد هم مشکلاتی از این دست دارد و به دلیل برخی مسائل در حوزه ی فروش، ظرفیت اسپانسر شدن در این حوزه را نداشته اند.
وی از معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خواست تا به منظور چاره اندیشی برای این دو تیم از جمله ابومسلم، جلسه ای را با شرکت های صنعتی استان با حضور مدیران این دو باشگاه به سرعت برگزار و نحوه ی مساعدت به آن ها را بررسی کند.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: همچنین بررسی شود بانک هایی که ظرفیت پشتیبانی از تیم های استان را دارند طی جلساتی با حضور مدیران هر دو تیم نحوه ی این حمایت ها و کمک ها را ارائه کنند.
رشیدیان خاطر نشان کرد: از سویی از طریق سامانه های پیامکی نیز می توان این شرایط را فراهم کرد تا هواداران مشهدی هم با سرمایه های کوچک خود به کمک تیم بیایند تا این دوتیم در فصل آینده با شرایط بهتری در لیک حضور داشته باشند.
وی همچنین با اشاره به رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام، گفت: در این راستا تمامی رخدادهای متعدد در حوزه ی این رویداد، باید پیوست فرهنگی داشته باشد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مسابقات بین المللی کشتی، جام جهان پهلوان تختی طی روزهای آینده در مشهد برگزار می شود، عنوان کرد: باید به موضوع رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال جاری توجه ویژه ای شود و دستگاه ها و نهادهای مختلف از این فرصت برای توسعه و ارتقا زیرساخت های موجود مشهد بهره گیرند.
 رشیدیان افزود: ضرورت اساسی در این رویداد، بحث تعامل با ورزشکاران سایر کشورها برای معرفی ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و مفاخر مشهد به نمایندگی از کشور است.
 استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: این که فقط یک یا چند رخداد بین المللی را به مشهد منتقل و مراسم برگزار کنیم اهمیت ندارد؛ بلکه مهم آن است که از این امکان برای  معرفی ظرفیت های مشهد در جهت هماهنگی، تقویت همدلی، وحدت و نزدیکی ملت های مسلمان استفاده شود.
 وی گفت: روح این برنامه ها، تعاملات، همراهی ورزشکاران، معرفی مفاخر، میراث تاریخی و فرهنگی است و  این مساله موضوعیت سیاسی  ندارد؛ بلکه ارزش فرهنگی آن است که با موضوع ورزش آمیخته شده است.
رشیدیان با تاکید بر پوشش همه جانبه مسابقات جهان پهلوان تختی گفت: امیدواریم ظلمی که در بحث برگزاری مراسم رحلت آیت الله هاشمی در مشهد از سوی صدا و سیما صورت گرفت در پوشش این رقابت های ورزش و مسابقات این گونه نباشد .
وی تصریح کرد: در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی که در مشهد با هماهنگی و وحدت بین نماینده ی ولی فقیه در استان، استانداری، تولیت آستان قدس رضوی و حوزه های علمیه استان و باحضور همه آیات عظام، علما و دانشگاه هیان و اهل سنت و همه قشرها برگزار شد؛ پوشش رسانه ای در شبکه سراسری نداشت  حال آنکه  مشهد و قم به دلیل وجود حوزه های علمیه و جایگاه مذهبی و معنوی با هیچ جای دیگر کشور قابل قیاس نیست و این کم لطفی صدا و سیما است.
 وی اظهار امیدواری کرد: این رویکرد در پوشش اخبار جام تختی به این شکل بروز نکند و در ابعاد بین المللی و گسترده پوشش داده شود .
استاندار خراسان در بخش دیگری از این جلسه بر ضرورت توجه به ورزش همگانی و ترویج و توسعه ی آن بعنوان یک عنصر مهم در سلامت و پیشگیری از بیماری ها و آسیب های زندگی ماشینی تاکید و عنوان کرد: حتی اگر به دنبال ورزش قهرمانی هستیم باید در تکمیل آن ورزش همگانی محور توجه قرار گیرد.
رشیدیان تصریح کرد: هماهنگی و همکاری بین بخشی برای استفاده از ظرفیت های بالقوه موجود در استان اعم از شهرداری، بسیج و سازمان های مختلف، اهمیت ویژه ای دارد؛ ضمن آنکه در کنار امکانات این بخش ها در حوزه ی ورزش و جوانان هم تجهیزات و امکانات خوبی در استان ایجاد شده که هماهنگی همه این بخش ها به توسعه ی ورزش در جامعه به ویژه جوانان می انجامد.
وی همچنین در بحث اعلام آمادگی شهرداری مشهد برای مشارکت در طرح های نیمه تمام ورزشی دستگاه ها با شرط استفاده عموم جامعه هم عنوان کرد: شهرداری امکان خوبی دارد که در پروژه های نیمه تمام ورزشی مشارکت کرده با شرط اینکه امکان استفاده همگانی از این ظرفیت ها فراهم شود و باید این موضوع مورد توجه دستگاه های مربوطه قرار گیرد.
استاندار خراسان رضوی افزود: در این راستا برخی از سالن های ورزشی که در حاشیه ی شهر ایجاد شده نیازمند یک سری امکانات و تجهیزات و مربیان آموزش دیده است که می توان با حفظ آن مدیریت ها و ملاحظات هر دستگاه از این امکانات بهره گرفت.
رشیدیان با اشاره به  سند چشم انداز ورزش کشور گفت: در استان هم باید با استفاده از صاحب نظران و افراد دارای تجربه و تخصص و اساتید دانشگاهی، برش استانی این سند تهیه و پیش نویس آن برای اعضا ارسال شود تا وظایف دستگاهها در آن مشخص شده و مبنای عمل قرار گرفته و به افق چشم انداز که  پوشش حداقل 50 درصدی جامعه در بحث ورزش های همگانی است؛ برسیم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی هم در این جلسه با اشاره سند تحول ورزش کشور گفت: هم اکنون  22 درصد مردم در برنامه های ورزش همگانی شرکت می کنند که بر اساس این سند باید این رقم به  50 درصد برسد.
کوروش صبوریان با بیان این که با تهیه ی برش استانی این سند، برنامه ریزی در این حوزه دقیق تر انجام می شود؛ افزود: از سویی برای توسعه ی ورزش همگانی در سند تحول باید از پراکنده کاری و موازی کار پرهیز شود و همه ی امور به صورت متمرکز برنامه ریزی و اقدام گردد.
 وی عنوان کرد: اجرای برنامه ها به صورت مشترک با استفاده از ظرفیت های متعدد بخش های مختلف و هم افزایی در این حوزه ضروری است.
 مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه هم اکنون از ظرفیت های موجود در استان و دستگاه های اجرایی که قابل توجه می باشد به خوبی استفاده نمی شود که باید در این راستا اقدام مناسب صورت گیرد.
صبوریان ادامه داد: اگر ظرفیت همه ی بخش ها پای کار بیاید؛ سرانه ورزشی استان ارتقا مطلوبی خواهد یافت که تحقق آن نیارمند همراهی تمامی دستگاه ها است.  
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۴۶۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی