۱۳۹۵/۱۰/۲۰

فرماندار رشتخوار:

رویکرد دولت تدبیر و امید در روستاها قابل تقدیر است

فرماندار رشتخوار گفت: خدمات دولت تدبیر و امید در روستاها برای توسعه پایدار، افزایش ماندگاری و جلوگیری از مهاجرت روستائیان قابل تقدیر است.

فرماندار رشتخوار گفت: خدمات دولت تدبیر و امید در روستاها برای توسعه پایدار، افزایش ماندگاری و جلوگیری از مهاجرت روستائیان قابل تقدیر است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری رشتخوار، خالقداد عرب در جمع مسئولان اجرایی شهرستان افزود: هدف دولت یازدهم، خدمت رسانی صادقانه، رسیدگی به حال مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر و افزایش امید بین مردم به ویژه روستائیان است.
وی اظهار کرد: روستاها نقش مهم در تولید و توسعه پایدار ایفا می کنند که این امر توجه بیش از پیش به آنها به منظور جلوگیری از مهاجرت روستانشینان و تحقق اقتصاد مقاومتی را می طلبد.
فرماندار رشتخوار با تاکید بر اینکه توزیع اعتبار بر اساس جمعیت، عادلانه نیست گفت: اگر به دنبال توسعه متوازن هستیم، نباید مبنای توزیع اعتبارات در روستاها و شهرهای کوچک را تعداد جمعیت در نظر بگیریم.
عرب با اشاره به اجرای پروژه های گاز رسانی به 11روستای بخش مرکزی این شهرستان که 15 هزار نفر را بهره مند می سازد افزود: این پروژه با هزینه 113 میلیارد ریال طی دهه فجر در دهستان آستانه به بهره برداری می رسد.
وی اجرای طرح آبرسانی دهستان آستانه با هزینه 30 میلیارد ریال را از دیگر خدمات دولت در این شهرستان ذکر کرد و گفت: اجرای طرح های هادی، توسعه معابر، احداث فضاهای آموزشی و ساختمانهای دهیاری و دهها پروژه دیگر باعث ماندگاری مردم در مناطق روستایی و جلو گیری از مهاجرت آنان به حاشیه شهر ها شده است.
عرب تزریق بیش از 12 میلیارد و 500 میلیون ریال از اعتبارات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای بیش از 130 نفر در این شهرستان طی سال جاری را از دیگر دستاوردهای دولت تدبیر و امید ذکر کرد.
فرماندار رشتخوار با اشاره به ایجاد، تقویت و توسعه زیرساخت ها در روستاهای این شهرستان افزود: علاوه بر توسعه راههای روستایی، شمار روستاهای برخوردار از گاز در رشتخوار تا آخر امسال به 50 روستا افزایش می یابد.
وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی سیلو و احداث کارخانه آرد در شهرک صنعتی این شهرستان با اعتبار 60 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 60 نفر در این شهرستان خبر داد.
وی با قدردانی از حمایت های استانداری خراسان رضوی و همراهی با صاحبان سرمایه در حوزه صنعت این شهرستان اظهار کرد: پروژه مجتمع فولادی امید نور و احیای سپاهان نیز به زودی در این شهرستان فعالیت خود را آغاز و برای جوانان منطقه اشتغال فراوان ایجاد خواهد کرد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۱۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی