۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی تشریح کرد:
آغاز جشنواره فضای مجازی و رونمایی از طرح جامع در هفته پدافند غیرعامل
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی از آغاز جشنواره فضای مجازی و رونمایی از طرح جامع در هفته پدافند غیرعامل خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، جواد نجفی در آستانه هفته سراسری پدافند غیرعامل در سال جاری، برنامه‌های اداره کل پدافند غیرعامل استان را تشریح کرد و گزارشی از فعالیت‌های سال گذشته آن ارائه داد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی به تشکیل قرارگاه پدافند زیستی برای مبارزه با بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: این قرارگاه با حضور فرمانده نیروی انتظامی استان، فرمانده سپاه استان، مدیرکل صدا و سیما استان، مدیرکل اطلاعات استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل می‌شود و در خصوص قرنطینه، تریاژ، فرهنگ‌سازی و نظارت تصمیم‌گیری می‌کند.
وی از تشکیل اتاق فکر پدافند غیرعامل با مشارکت بخش دولتی و خصوصی برای ارائه مشاوره گفت و یادآور شد: سطح‌بندی و رتبه‌بندی اماکن و تاسیسات استان از نظر امنیتی از دیگر اقدامات سال جاری بود.
نجفی از آغاز برگزاری جشنواره فضای مجازی پدافند غیرعامل در هفته پدافند غیرعامل خبر داد و تاکید کرد: این جشنواره در دو بخش کارکنان فرمانداری‌ها، ادارات استان و کودک و نوجوان است و اختتامیه آن احتمالا در دهه فجر برگزار خواهد شد.
وی همچنین از تکمیل و تصویب طرح جامع پدافند غیرعامل استان و رونمایی از آن در هفته پدافند غیرعامل گفت و افزود: حمایت از مراکز دانش بنیان حوزه درمانی کرونا از دیگراقدامات موثر در سطح استان است که با صدور اغلب مجوزها، داروی کرونا به صورت مکمل گیاهی تولید و به صورت بالینی در مشهد تست شده است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی از واگذاری مسئولیت هماهنگی، نظارت و امنیت خط انتقال آب دریای عمان به شرق کشور و مشهد نیز استانداری خراسان رضوی به دبیری مدیرکل پدافند غیرعامل استان خبر داد و تصریح کرد: این حکم از سوی سازمان پدافند غیرعامل کل کشور صادر شده است و خط لوله به طول 1600 کیلومتر وظیفه انتقال آب به 3 استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی را بر عهده دارد.
نجفی تهیه فیلم کوتاه و فیلم تلویزیونی را از دیگر فعالیت‌های اداره کل پدافند غیرعامل استان عنوان و خاطرنشان کرد: تشکیل قرارگاه پدافند مرزی در شهرهای مرزی نیز از جمله برنامه‌های در دست انجام است.
هفته سراسری پدافند غیرعامل از دوشنبه 5 آبان‌ماه آغاز و تا 12 این ماه ادامه دارد. دیدار با امام جمعه، بازدید از ادارت، حضور در فرمانداری‎ها، حضور در مجموعه‌های نظامی و پدافند هوایی ارتش از جمله برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل خواهد بود.
لازم به ذکر است، روزهای این هفته به ترتیب با شعار «نهادینه‌سازی مصونیت زیرساخت‌های کشور با تفکر بسیجی»، «روحیه جهادی و عمل انقلابی، پدافند زیستی، مرزبانی زیستی و ارتقای ساختار دفاع بیولوژیک»، «پدافند سایبری، ملی‌سازی فضای مجازی در مسیر حکمرانی سایبری بومی»، «مقاومت فعال، تاب‌آوری حیرت‌انگیز، ایران قوی»، « پدافند مردم محوره خانواده آماده جامعه مستحکم»، « پدافند شهری، زیرساخت‌های ایمن شهرهایی امن»، «پدافند شیمیایی آینده‌ای قدرتمند در امتداد گذشته‌ای پرافتخار» و «اقتصاد مقاومتی، جهش تولید و پیروزی در جنگ اقتصادی» نام‌گذاری شده است.

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی