۱۳۹۹/۰۴/۱۲
در دومین نشست تبیین مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی مطرح شد
راه‌اندازی ۳۵ صندوق خرد محلی / دعوت از اصحاب رسانه برای بازدید از منطقه و فعالیت‌ها
نماینده مدیرعامل مجتمع سنگ آهن سنگان که به عنوان معین اقتصادی فعالیت دارند با اشاره به اینکه با تشکیل ۳۵ صندوق خرد محلی تاکنون توانسته‌ایم یکی از بیشترین ظرفیت‌‌‌های مردمی را در منطقه فراهم کنیم، گفت: در سال گذشته حدود ۷۰۰ اشتغال را برای مردم پایه‌ریزی، شروع و به ثبت رساندیم (در سامانه نهاد ۱۶۳ شغل تایید شده است) که اشتغال‌های مفیدی بود و توسط معین اقتصاد مقاومتی ایجاد شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، دومین نشست رسانه‌ای تبیین اقدامات معین‌های اقتصادی فرهنگی عصر روز گذشته با حضور نماینده مدیرعامل مجتمع سنگ آهن سنگان در روزنامه خراسان برگزار شد.  
مهدی بروخیان، مشاور مدیرعامل مجتمع سنگ‌آهن سنگان و نماینده معین اقتصاد مقاومتی در این نشست اظهار کرد: مجتمع سنگ‌آهن سنگان عنوان عسلویه شرق ایران را یدک می‌کشد و به عنوان یکی از بزرگترین بنگاه‌های شرق ایران و بزرگترین تولیدکننده سنگ‌آهن ایران نقش‌آفرینی می‌کند.
وی ضمن تشکر از استاندار خراسان رضوی به دلیل پایه‌ریزی الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در استان، افزود: به واسطه الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، بنگاه‌های اقتصادی موفق به کمک مردم می‌آیند و در زمینه اشتغال، کارآفرینی و توسعه اقتصادی فعالیت می‌کنند.
نماینده معین اقتصاد مقاومتی ادامه داد: با شروع کار به عنوان معین اقتصادی، مطالعات گسترده‌ای را در سطح شهرستان انجام دادیم و ظرفیت‌های منطقه را شناسایی کردیم.
بروخیان تصریح کرد: شهرستان رشتخوار با ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد می‌تواند نگین استان خراسان رضوی در حوزه کشاورزی، دامپروری، زعفران و پسته باشد.
وی با اشاره به اینکه تا به امروز از ظرفیت‌های روستاییان شهرستان رشتخوار برای امر توسعه و توانمندسازی بهره گرفته‌ایم، تاکید کرد: با تشکیل 35 صندوق خرد محلی با همکاری سایر نهادها (که بعضا ایجادی، تکمیلی و راه‌اندازی بوده ) تاکنون توانسته‌ایم یکی از بیشترین ظرفیت‌‌‌های مردمی را در منطقه فراهم کنیم، باید گفت صندوق‌های خرد محلی با استفاده از بودجه و اندوخته خود مردم ایجاد می‌شود و به دنبال آن با ایده‌پردازی و کمک «معین اقتصادی» کارآفرینی توسط روستاییان انجام می‌شود.
نماینده معین اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار ضمن تشکر از نهاد اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه رونق اقتصادی در منطقه رشتخوار ایجاد شده است، تصریح کرد: در دو نقطه اساسی وارد عرصه شدیم، با هزینه نزدیک به 500 میلیون تومان حدود 250 کیلومتر از جاده بین مزارع بخش جنگل شهرستان رشتخوار را تسطیح کردیم.
بروخیان به دستاوردهای امر توسعه و توانمندسازی در شهرستان رشتخوار توسط معین اقتصادی پرداخت و خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود 700 اشتغال (در سامانه نهاد 163 شغل تایید شده است) را برای مردم پایه‌ریزی، شروع و به ثبت رساندیم که اشتغال‌های مفیدی بود و توسط معین اقتصاد مقاومتی ایجاد شد.
وی وجود همگرایی بین مسئولین، سرمایه‌گذاران، نمایندگان مجلس و ائمه جمعه در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را از تدابیر استاندار خراسان رضوی دانست و ادامه داد: با این وجود مسئولین اجرایی شهرستان رشتخوار در این زمینه فوق‌العاده خوب عمل کرده‌اند، باید گفت معین اقتصاد مقاومتی بدون همکاری تیم شهرستان و سیستم‌های شهرستان قابلیت فعالیت ندارد اما با همگرایی صورت گرفته با کمک معین اقتصادی در شهرستان، این مهم رقم خورد.
نماینده معین اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار تاکید کرد: استاندار خراسان رضوی همواره تاکید داشتند که بحث معین‌های اقتصاد مقاومتی یک مسئله خیرخواهانه است به طوریکه این معین‌ها از جان و دل به منظور خدمت‌رسانی فعالیت می‌کند، در این راستا باید گفت این مسئولیت را به صورت داوطلبانه قبول کرده‌ایم.
بروخیان از احیای مشاغل مرده روستایی در شهرستان رشتخوار گفت و پیشنهاد داد: روستاییان در فروش محصولات خود مشکل دارند، این امر با استفاده از ظرفیت‌ استارتاپ‌ها قابل حل است.
وی خواستار شد: از اصحاب رسانه دعوت می‌کنیم تا با حضور در شهرستان رشتخوار از نزدیک عملکرد معین اقتصاد مقاومتی شهرستان و اقدامات انجام شده را مشاهده کنند چراکه فعالیت‌های بسیاری انجام شده است.

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۴۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی