۱۳۹۸/۰۴/۲۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی؛
در تولید برق ناشی از انرژی های خورشیدی و بادی موفق نبوده ایم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی ضمن اشاره به ظرفیت منطقه خواف در تولید برق گفت: خراسان رضوی در تولید برق ناشی از انرژی های خورشیدی و بادی تا کنون موفق نبوده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی علی رسولیان در مراسم افتتاح نیروگاه خورشیدی 5 مگاواتی علی آباد شهرستان خواف که با حضورمعاون وزیر نیرو و رئیس ساتبا، امام جمعه شهرستان خواف و دیگر مسئولان محلی برگزار شد گفت: در کنار بازار مصرف بزرگی به نام افغانستان قرار داریم و آنها آمادگی دارند  که از ظرفیت عظیم موجود در این منطقه استفاده کنند.
وی  در همین راستا افزود:با توجه به این که در منطقه ای مثل خواف زیرساخت ها فراهم است، فرصت بسیار خوبی وجود دارد تا نیاز به برق بازار بزرگ افغانستان را تامین کنیم به همین منظور اگر بتوانیم از سرمایه گذاران حمایت کنیم منتج به یک خروجی خوب خواهد شد.
رسولیان ضمن بیان این که خراسان رضوی تاکنون در تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی و بادی موفق نبوده است افزود: زمین های زیادی را در این راستا به متقاضیان واگذار کردیم اما منجر به تولید برق نشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به معاون وزیر نیرو گفت: خواهشم می کنم هر فرایندی که برای هموار کردن مسیر سرمایه گذاران لازم است به مدیران استانی خود یا حتی همین مدیران شهرستان خواف تفویض کنید.
وی در انتها گفت: امسال برای این که فرمایش مقام معظم رهبری را عملیاتی کنیم شرکت های توانمند استانی را فعال کردیم تا از این طریق بتوانیم برای مردم شغل ایجاد کنیم.
 معاون وزیر نیرو و رئیس ساتبا هم در این مراسم در سخنان کوتاهی  ضمن بیان این که تاکنون بیش از 3500 نیروگاه خورشیدی با مقیاس های مختلف در کشور ایجاد شده است افزود: نیروگاه های خورشیدی می توانند در دسترس همه مردم باشند و این فعالیت اقتصادی در کشور از مردمی ترین فعالیت های اقتصادی است که رواج پیدا کرده است.
سیدمحمد صادق زاده اضافه کرد: این نیروگاه ها سوخت و آب مصرف نمی کنند و حتی می توانند درآمد زا باشند، به عبارت دیگر یک فعالیت مردم به مردم است و می تواند یک گام منطقه را به جلو ببرد.
لازم به ذکر است معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندارخراسان رضوی در سفر نیم روزه خود به شهرستان خواف علاوه بر افتتاح دفتر ویژه معین اقتصادی این شهرستان در دانشگاه پیام نور یکی از چهار تعاونی که توسط معین مذکورفعال شده بود را نیز افتتاح کرد.
گفتنی است وی در مسیر سفر خود به  شهرستان خواف به صورت سرزده از شرکت فولاد تربت بازدید کرد  و در جریان 35درصد پیشرفت فیزیکی واحد احیای آن قرار گرفت.
 

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۶۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی