۱۳۹۸/۰۴/۲۳
استاندار خراسان رضوی:
مراودات شهرهای اسلامی افزایش یابد/تبادل تجربه به ارتقای سطح زندگی شهروندان کمک می‌کند
استاندار خراسان رضوی خواستار افزایش مراودات شهرهای اسلامی شد و گفت: تبادل تجربه به بهبود فرآیند خدمت رسانی و ارتقای سطح زندگی شهروندان کمک می کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی در دیدار میهمانان گردهمایی شهرداران شهرهای اسلامی و فارسی‌زبان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: خراسان رضوی به دلیل وجود بارگاه منور امام رضا(ع) سالانه میزبان بیش از 30 میلیون زائر داخلی و خارجی است.
وی افزود: بر اساس آمارهای رسمی، در سال های اخیر آمار ورود زائران و گردشگران خارجی و داخلی به استان خراسان رضوی به طور میانگین سالانه 10 تا 20 درصد افزایش یافته است.
رزم‌حسینی تصریح کرد: خراسان‌رضوی بیش از 800 کیلومتر مرز مشترک با دو کشور ترکمنستان و افغانستان دارد و حجم صادرات کالا و خدمات از این استان به حدود 2 میلیارد دلار در سال می رسد.
وی با بیان اینکه عمده صادرات استان، محصولات کشاورزی و مصالح ساختمانی است، گفت: خراسان رضوی استانی معدن خیز بوده و علاوه بر وجود معادن سنگ آهن، کارخانجات بزرگ گچ در این استان فعالیت می کنند.
استاندار خراسان رضوی در ادامه سخنان خود، به وجود اشتراکات فرهنگی مذهبی بین شهرهای اسلامی اشاره کرد و گفت: شهرداری مشهد به منظور گسترش مراودات میان شهرهای جهان اسلامی می تواند در راستای برگزاری هفته های فرهنگی و مذهبی برنامه ریزی کند.
وی افزود: مدیریت های شهری در ایران تجربیات بسیار خوبی در زمینه اجرای پروژه ها به روش «بی.او.تی» دارند و مدیران دیگر شهرهای اسلامی مانند کربلای معلی و نجف اشرف می توانند از این تجربیات برای پیشبرد پروژه های عمرانی خود استفاده کنند.
محمد درغام، رئیس اتحادیه شهرداران ضایحه بیروت در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به مشهد مقدس گفت: در بازدید از پروژه های شهری، تجربیات بسیار خوبی کسب کردیم و از این بابت بسیار خوشحال هستیم.
حمد حسن، رئیس اتحادیه شهرداران بعلبک لبنان نیز هم‌سویی استانداری، شهرداری و شورای شهر مشهد را ارزشمند توصیف کرد و گفت: در قالب گفتگوی شهرهای اسلامی به دنبال تبادل تجربه و استفاده از ظرفیت مدیریت های شهری ایران برای پیشبرد اهداف در مسیر خدمت رسانی به مردم هستیم.
نبیل عبدالحسین، شهردار نجف اشرف هم در ادامه گفت: ما در طول سال مذاکراتی با شهرداران ایرانی داریم و برای تبادل تجربه در حوزه مسائل بهداشتی و شهری اقدامات خوبی انجام گرفته است.
محمد حمزه حسین، معاون شهردار کربلای  معلی هم با اظهار خرسندی از پیشرفت هایی که کلانشهر مشهد درسال های اخیر داشته است، گفت: درحال حاضر همکاری های خوبی با شهرداری مشهد داریم اما انتظار می رود که این همکاری ها به یادداشت تفاهم بین شهرداری مشهد و کربلا منتهی شود.
 

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی